Wpis z mikrobloga

Mirki,
jak kogoś mocno boli brzuch w górnej części od kilku h, do tego ma 35,5 stopni i wymiotuje jak tylko się czegoś napije, to ten ktoś powinien jechać na pogotowie? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#medycyna
  • 39
  • Odpowiedz
@Moseva: To może być wyrostek robaczkowy. Po kilku godzinach w pachwinie czuć opuchliznę jak piłka tenisowa, a najbardziej komfortowa pozycja jest leżenie skulonym na boku. Jak się to zgadza to szpital jak najszybciej
  • Odpowiedz
@Moseva: Tak, na SOR nawet, mocny ból brzucha i wymioty to potencjalnie stan zagrożenia życia, ale to zależy czy chce w tym momencie zaryzykować stratą czasu swojego tudzież czyjegoś, czy utratą życia. Różni ludzie mają, różne priorytety.
  • Odpowiedz
@Moseva: Ja bym dzwoniła na 999, tam ratownicy po objawach powiedzą czy wysyłają karetkę, czy jechać do szpitala samemu czy olać i do jutra przejdzie. Zdarzało mi się tak dzwonić i zawsze miło i rzeczowo tłumaczyli co przy danych objawach zrobić. Nigdy mi nikt nie powiedział, ze zawracam dupe.
  • Odpowiedz
@Moseva: Ale wiesz, że w pierwszej kolejności to się nie idzie "na pogotowie", czyli w praktyce na SOR, tylko do lekarza POZ?
Zawsze mnie to rozpieprza. Cokolwiek się dzieje - "idę na SOR". Następny post - hurrr, durr czekam od 4 godzin na SOR, czemu tu tyle schodzi, na pewno doktory #!$%@? siedzo i pijo kawę.
Gdyby tylko można było znaleźć związek między tymi sprawami.
  • Odpowiedz