Wpis z mikrobloga

Jakieś cholerstwo chyba jest w powietrzu, bo coraz więcej osób ma objawy jak przy wirusówce/trzydniówce. Tylko każdy przechodzi to inaczej- jeden raz zwymiotuje, ma stan podgorączkowy i kilka dni osłabienia, a innego szarpie górą i dołem, ma gorączkę powyżej 38 stopni i ląduje pod kroplówką. To cholerstwo robi właśnie drugie okrazenie- niektórzy przechodzą to drugi raz w ciągu 3 tygodni.
Co to może być?

#zdrowie #medycyna #choroby #lekarz #lekarze
  • 12
@inko-gnito nie wiem ale zapadłem na to, Rano czułem się dobrze a po południu 38.5 dreszcze i pod kołdrę została mi chrypka i osłabienie, dziś moja żona narzeka na ból gardła i brat 38.5 temperatura. Maskara jakąś.
@inko-gnito: Welp. Pewnie covid. Przechodziłem przynajmniej 2-3 razy. Pierwszy raz najgorszy, ale teraz już jestem po wszystkich szczepieniach.

Tak czy inaczej. W moim wypadku było to głownie zmęczenie. Takie, że za pierwszym razem po spacerze 2km musiałem usiąść na ławce jak stary człowiek. Zimno i dreszcze, mimo, że wszędzie na około było ciepło. Potem chwile kaszlenia i po sprawie. Chociaż miałem znajomych co przeżywali to gorzej, no i takich, co przeżywali
@ciasteczkowy_otwur: mazowieckie
@Vaerlin: nie wiem czy Covid, bo nie było testu. Pierwsza diagnoza- wirus.
@Colos: nie ma dreszczy, nie jest zimno. Zmęczenie jest, ale spowodowane wymiotowaniem i odwodnieniem.
@Erravi: to, że łapie po południu też jest wspólne dla wszystkich, którzy to złapali. Nikt nie budzi się rano że złym samopoczuciem, jazda zaczyna się po południu/wieczorem.
@royal_princess: nie wiem. Raczej nie możliwe żeby w ciągu 2-3 tygodni dwa
@inko-gnito: potwierdzam, mieliśmy rodzinnie, dzieciaki ze szkoły przyniosły, cała szkoła chora. To zaczynało się kilka dni wcześniej, lekkim bólem gardła i katarkiem, osłabieniem i nocnymi potami, potem doba z głowy, z gorączką i wymiotami. Przez kilka dni okropne bóle kości nóg rąk i żeber (żebra jak po okropnym kaszlu). Po tym tydzień strasznego osłabienia i zawrotów głowy. To nie była zwykła jelitówka, bo po niej w kilka dni dochodzi się do
@Buszplified miałem delte w zaszłym roku mało nie umarłem 3 tygodnie wyjęte z życia z tego 10 dni temp 39 codziennie, później w lutym Omikron lekko przestałem. Teraz jak byłem u lekarza lekarka mówi infekcja wirusowa i tyle, testu nie robiłem. Aby nie było nie jestem jakimś grubasem czy coś, od 15 lat regularnie siłka 2/3 razy w tygodniu poza tym, długie spacery robota koło domu itp. ogólnie aktywny tryb życia waga