Wpis z mikrobloga

Hej budowlane mirki #budujzwykopem #budowadomu

Sprawa do przedyskutowania, a z kim lepiej to zrobić jak nie z wykopkami :P

Pokrótce - w projekcie mam taki taras nad salonem. Tak, wiem - jest to bez sensu ale kształt domu został wymuszony przez działkę a MPZP wymaga dach dwuspadowy który nad salonem wyglądał po prostu okropnie.

Z czasem jednak poczytałem, pogadałem z majstrem i uznałem, że trzeba z tego zrezygnować. Wielkie koszty, mała praktyczność, ryzyko przecieków w przyszłości. Na szybko wymyśliłem więc obejście przepisów w postaci podniesionego murka (ogniowy się to chyba nazywa) i schowania za nim dachu jednospadowego o małym kącie nachylenia.

Gadałem z jedna ekipą od dachów, drugą, trzecią (przy okazji wycen) - wszyscy powiedzieli, że spoko.
Pogadałem z czwartą i powiedzieli, że ni chu chu. Trzeba zrobić większy spadek a to już pewnie skończy się na oknach = nie da rady tego ukryć no i w ogóle kiepski pomysł.

Powiedzieli, że najlepszym, najprostszym i najtańszym rozwiązaniem będą po prostu dwie warstwy papy termozgrzewalnej i, póki nikt tam łazić nie będzie (a nie będzie) to wytrzyma to dekady.

Tak więc pojawiła się seria pytań:

1) Czy ostatnia ekipa ma rację? Czy dwie warstwy papy rzeczywiście rozwiążą sytuację? Nie ukrywam, byłoby to najlepsze rozwiązanie bo bym dał niski murek z jednego czy dwóch bloczków, nie musiał instalować barierek, bawić się w ukryty dach.

2) Jak z izolacją tego? Nad sufitem będzie strop monolityczny, na to myślałem dać 15 cm styropianu a co potem (przed ewentualną papą)?

3) Jakieś lepsze rozwiązania przychodzą Wam do głowy?

#pytanie #remontujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_1663836397pZRflTr87L3vcIcR0wDMSE.jpg
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATAT-2: nie wiem, ale mam dwa tarasy w biurze budowanym 10 lat temu przez bardzo porządną firmę. Jeden potem udało się polatać ale jeden mimo wielu prób dalej cieknie ciurkiem gdy się nie zrzuci śniegu.
Może jakieś fancy zadaszenie tego tarasu? Tylko drogie to będzie
@ATAT-2: ale w czym masz dokładnie problem? Chodzi o ten taras? Przecież to żaden problem o ile zrobisz go w formie wentylowanej.
Wiele razy tutaj pisałem, poszukaj w moich wpisach ale aby Ci ułatwić masz dwie opcje:
1) tanio: papa plus blacha systemowa na to deska tarasowa
2) drogo i ładniej: systemowe listwy np z renoplast plus narożniki do tego membrana epdm/pcv i na to albo deska albo płytki w formie
@ksiak: Dzięki za sugestię, ale nie chce tego robić w formie tarasu (przynajmniej nie na razie)

Mam ogród na dole, to wychodzi z sypialni i po prostu nie kalkuluje się to w żaden sposób. Jedyne do czego mógłbym tego uzyć to wieszanie prania ale planuje suszarke ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ATAT-2: Zrób tam dach płaski zamknięty po bokach ogniomurem. Hydroizolacja to już do wyboru - albo papa apbo membrana. Tylko weź do tego kogoś kto się zajmuje dachami płaskimi. Powszechna zła opinia o dachach płaskich bierze się z tego że robią je ludzie bez pojęcia a technologia wymaga know-how i ciężko potem coś poprawić.
Dzięki za sugestię, ale nie chce tego robić w formie tarasu (przynajmniej nie na razie)

Mam ogród na dole, to wychodzi z sypialni i po prostu nie kalkuluje się to w żaden sposób. Jedyne do czego mógłbym tego uzyć to wieszanie prania ale planuje suszarke ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ATAT-2: no to kładziesz papę na górę i z głowy, najtaniej i najpewniej. 20-30 lat powinno być spokój.
chyba coś nie podumałeś zbytnio


@ATAT-2: no chyba nie.

uznałem, że trzeba z tego zrezygnować. Wielkie koszty, mała praktyczność, ryzyko przecieków w przyszłości. Na szybko wymyśliłem więc obejście przepisów


Nie rozumiem tego. Stwierdzasz, że jest to niepraktyczne itd. a potem i tak brniesz jak to robić.