Wpis z mikrobloga

Pada mi akumulator przy mojej C2, wytrzymał 4 lata bez ładowania, zima nie zima wsiadałem i palił od strzała ale coraz częściej pokazuje mi sie Economy Mode mimo ze ostatnio go ładowałem (pierwszy raz od 4 lat) . Obecnie jest taki jak na foto, szukać czegoś innego czy iść w taki sam skoro ten się sprawdzał ? Coś się zmieniło przez 4 lata odnośnie jakości ? Auto nie garażowane, cały czas „pod chmurką”. Raczej krótkie dystanse.
Auto: Citroen C2 VTS 1,6

#akumulator #motoryzacja #samochody
Edit: pożyczyłem jakiś tester aku i ten na dzień dobry pokazał info ze do wymiany.
felixos - Pada mi akumulator przy mojej C2, wytrzymał 4 lata bez ładowania, zima nie ...

źródło: comment_1663693085zcN2MCJ4Vpbu6csRM5yblx.jpg

Pobierz
  • 5
@felixos: W akumulatorze są cele zanurzone w cieczy, woda z niej odparowuje uwalniając cele na wierzch co je niszczy i spada wydajność aku.
Mając akumulator z korkami okresowo tej wody demineralizowanej można dolewać co wydłuża żywotność aku. Potem ktoś sobie wymyślił, że będzie bezobsługowy i zrobił bez korków więc korzystasz i po paru latach wyrzucasz zamiast mieć na długo.
Technologia pod tym względem się co prawda rozwija ale dokładnych liczb nie
@felixos: akumulator przy jeździe na krótkich dystansach powinno się doładować 1 raz do roku, wtedy wytrzyma dłużej. Z tego co wiiem, lepiej sprawdza się Bnner oraz Warta. Polecam kanał na Youtube Mr Akumulator,sporo wiedzy chyba mają sklep internetowy, pewnie mogliby coś doradzić.