Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Potrzebuje pomocy, 30 lat na karku, uzębienie z ogromnymi wadami, pchać się w aparat czy za późno? Niestety dopiero na ten wiek udało się zarobić większy pieniądz. Byłem u 3 ortodontów w warszawie, polecanych z grupek na fb. Potem zobaczyłem ze z grupy banowane są osoby które wystawiają negatywne opinie ... Każdego z nich uwazam za oszusta co tylko namawia na stare metalowe aparaty i milion wizyt zamiast chęci pomocy. Jeden ortodonta z jakiego byłem zadowolony był w Lublinie, doktor polecała operacje laserowa kortodoncje (czy coś takiego, nie mam papierow obok siebie), przed założeniem aparatu i wszytsko było profesjonalnie, zupełnie inny poziom niż w warszawie. No i pojawiają się pytania,

1. Czy oplaca się jezdzic do lublina założmy co miesiac czy lepiej oszczedzony hajs na dojazdy przeznaczyć na jakiegos droższego ortodonte w warszawie?
2. Czy ktoś miał taką wadę która też wymagała tej operacji przed załozeniem aparatu i moglby cos powiedziec o tym?
3. Szukalem na tagu niestety nie znalazlem nikogo polecanego z wawy, jakby ktos moglby polecic kogos nawet drozszego ale zeby podszedl profesjonalnie.
4. Nakladki, na duze wady warto sie tym zainteresowac? Ortodontka mowial ze jest prawdopodobienstwo ze bez operacji zeby wyjda z kanałow, wydaje mi sie ze to rowniez dyskwalifikuje nakladki, ale moze ktos by cos mogl powiedziec?

#stomatologia #ortodoncja #warszawa

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63299ab39a4a773345e625f3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: ja założyłem aparat mając 30 lat i efekty są bardzo szybko. Pokazywała mi 3 rodzaje aparatów w różnych cenach, ale sama powiedziała mi, że mogę spokojnie najtańszy wziąć. Za wizyty i tak bym płacił co miesiąc. Wizyta 200 złotych - nieważne czy sama góra (miałem pierwsze trzy miesiące tylko na góre) czy razem góra i dół. Dostałem z polecenia kiedyś kontakt i jest spoko.
@AnonimoweMirkoWyznania tylko Ci na jedno odpowiem -warto niezaleznie od wieku. Miałem ligaturowy, góra, dół. Moim zdaniem warto dopłacić za droższe rozwiązania. U mnie najtańsze rozwiązywanie wiązało się z wizytami co miesiąc, droższe co 2 i na dłuższą metę wychodziło to taniej. Koleżanka ma aparat niewidoczny (nie wiem jaka jest nazwa medyczna), kosztował +10k jednorazowo ale nie wiąże się z prawie żadnymi wizytami, przy czym miała niewielką wadę przynajmniej wg mnie.
@AnonimoweMirkoWyznania: Mireczku - polecam aparat bezligaturowy - placisz jakies 10k za calosc (gora/dol) i masz wizyty w cenie. Wydaje sie drogo, ale jak sobie podsumujesz tradycyjny aparat+wizyty, to wyjdzie to samo albo nawet drozej. Z Warszawy to moge spokojnie polecic dr Czech (Ochota, Szczesliwice, ul. Drawska).
@AnonimoweMirkoWyznania: @Raziel92: @Sztoja: @Boroova:
A to też nie jest tak, że to od sytuacji pacjenta zależy, która aparat jest lepszy/powinien być stosowany? Jak badałem temat kilka lat temu, to w wielu miejscach się spotkałem z taką opinią, ale być może technologia poszła na tyle do przodu, że to nie jest już argument.