Wpis z mikrobloga

Jakim sposobem są ludzie, którzy mają mieszkania komunalne czy tak zwane „czynszówki” a jednocześnie prowadzą sklep w centrum miasta, mają kilka samochodów z wyższej półki i budują sobie spory dom na wsi? Czy te mieszkania nie powinny być dla najbiedniejszych? Czy nikt tego nie sprawdza? Każdy dokłada się na Janusza co przecież wynajmować nie będzie i państwo na to od tak pozwala? Sam słyszałem już o dwóch takich przypadkach (°°

#prawo #polska #mieszkanie #czynsz #oplaty #pieniadze
  • 8
  • Odpowiedz
@DosKapp4: Chodzi o Tbs-y? Że niby mieszkanie twoje ale nie twoje tylko czynsz płacisz?Bo obok mnie są takie bloki a niektóre fury mieszkańców takie że aż zazdrość bierze.Nowe Kia z salonu,wielkie suvy mercedesa Max 5 letnie itp
  • Odpowiedz
@DosKapp4:

Jakim sposobem są ludzie, którzy mają mieszkania komunalne czy tak zwane „czynszówki” a jednocześnie prowadzą sklep w centrum miasta, mają kilka samochodów z wyższej półki i budują sobie spory dom na wsi? Czy te mieszkania nie powinny być dla najbiedniejszych? Czy nikt tego nie sprawdza?


Mieszkanie "odziedziczyli", pracują na czarno, a budują się w innej gminie.
  • Odpowiedz
@herbatananoc: No ale wciąż, US się nie interesuje skąd ktoś jeździ mercedesem czy nowym BMW kupionym na firmę skoro mieszka w mieszkaniu komunalnym i jest tak ubogi że pozwalamy mu płacić tylko czynsz za siebie? XDD
  • Odpowiedz
@iroos: @DosKapp4:

Nie mam bladego pojęcia, jak działają szczegóły, ale poznałam kiedyś dziewczynę (na pewno poniżej 25 roku życia), która miała taką sytuację. Ona na czarno, mąż na czarno, mieszkanie komunalne w Warszawie, dom pod Warszawą w budowie, dwoje dzieci, trzecie w drodze. Jak z korwinistycznych stereotypów. Praca legalnie wszystko by im zrujnowała, więc się nieźle gimnastykowała, bo chyba sama prowadziła jakiś mikrobiznes typu warzywniak czy kwiaciarnia. Bardzo obrotna. Pewnie
  • Odpowiedz
@DosKapp4: IMHO dlatego w Polsce korwinizm padł na podatny grunt. Przecież nie dlatego, że przeciętniacy życzą biednym śmierci z głodu i bezdomności. Tylko dlatego, że u nas w praktyce najpierw ustawią się partyjni, potem ich krewni, potem znajomi i znajomi znajomych, a na koniec coś skapnie obrotnym, którzy umieją wkręcić swój kranik w ten system rureczek. Jak naprawdę jesteś potrzebujący, to zostaje emigracja.
  • Odpowiedz
@DosKapp4: gdy już dostajesz mieszkanie komunalne, nie da się ukryć że miesięcznie trochę w kieszeni zostaje i łatwo oszczędzać. Bardzo często też takie osoby wstąpiły w najem lokalu po zmarłych rodzicach
  • Odpowiedz