Wpis z mikrobloga

Chciałbym zacząć ćwiczyć ten słynny 3bój, ale nie wiem czy warto na start kupować jakiekolwiek akcesoria. Chodzi konkretnie o pas i paski do ciągów. Mój rekord w martwym to 160kg i nie wiem czy przy takich ciężarach warto. Czy pas przydałby się przy przysiadach? Jest to moje najsłabsze ogniwo i po serii na 100kg dyszę jak świniak i czuję, że brzuch dostaje mocno w dupę. Pas poprawiłby komfort dźwigania czy po prostu powinienem wzmocnić core?
#mikrokoksy #silownia
  • 12
@RobertPPK: pas polecam power system najlepszy pas za 100zl teraz pewnie koło 120zl. Paski warto kupić chociażby do wiosłowania czy RDL jak chwyt nie daje rady to zakładam i lecę dalej. Co do siły chwytu o której wspominali koledzy ćwiczyłem bez pasków ćwiczyłem same przedramiona pod chwyt próbowałem zamka i za dużo mi to nie pomogło za to przestawienie się na podchwyt praktycznie z miejsca pozwoliło mi podnosi maksy w martwym.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chnibi: Jak robisz przechwyt to po prostu dbaj o głowę długa bicepsa. Biceps w ciągu zazwyczaj zerwiesz tylko wtedy jak będziesz szarpał sztangę podczas ciągu i wózkowania. Ostatni pr jaki robiłem przechwytem to było 305kg i biceps nadal ma się dobrze xD
@Eagleburger:czyli po prostu normalnie ćwiczyć biceps? napinam triceps żeby nie zginąć ręki w bicepsie nawet mimowolnie nie wózkuje i zawsze wyciągam luz ze sztangi ale ten strach zawsze gdzieś tam z tyłu głowy jest
czy warto na start kupować jakiekolwiek akcesoria. Chodzi konkretnie o pas i paski do ciągów.


@RobertPPK:

Warto.

zainteresuj się zamkiem lub zacznij wzmacniać chwyt.


@karl_sosa:

Paski to nie musi być wcale ułatwienie w postaci wzmocnienia chwytu.

ostatnio widziałem jak koleś 60kg martwy w opaskach robił xD.


@pawe88:

No i? Ja też jak uczyłem się robić w paskach to robiłem jakieś serie rozgrzewkowe w chociaż byłem w stanie w łapach