Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. W Styczniu będę mieć 29lat, chciałbym udać się na studia zaoczne do Krakowa, zastanawiam się jaki będzie najlepszy wybór? Dosyć mam tego, że dryfuje po oceanie bez celu i kierunku oraz braku rozwijania się. Wiem, że studia są niepotrzebne by się rozwijać, niektórzy napiszą coś w stylu "to strata czasu".. chciałbym to zrobić dla siebie, nie dla pieniędzy, brak rozwoju w kierunku który choć trochę Cię interesuje to jak tortury psychiczne, pieniądze jakieś odłożone mam, bo pracowałem w UK ok 2lata i w Polsce. Czytam książki na temat bankowości, kapitału, kryzysów - praktycznie jedyna rzecz jaka mnie interesuje, jeszcze psychologia jest w miarę ok. Jestem wysoko wrażliwą osobą(powiedziałbym, że prawie jak na sterydach - odziedziczyłem to niestety po mamie :( ). Niech ktoś doradzi w komentarzu - wiadomości prywatnej, kto ogarnia :(, dzięki z góry.

#studiazaoczne
#rozwojosobisty
#studia
#studbaza
  • 13
@Loscompanieros: 29 lat to nie tak dużo. Studiuję dziennie i na roku ze mną jest gość, który jeszcze pisał starą maturę(tę przed 2005 rokiem). Inny przypadek, to znajomy, który ma 32 lata i teraz zaczyna drugi rok, jest bardzo zadowolony ze swojego wyboru. I takich przypadków jest bardzo dużo. Żałując minionych lat i przeszłości będziesz robił tylko krzywdę teraźniejszemu ja.
@heming: powodzenia. Chyba każdy się stresował/stresuje, najważniejsze to dobrze wejść w te studia, nie narobić sobie zaległości etc. Warto też na początku odezwać się do kogoś, aby jakieś znajomości mieć.
Jeszcze co do wieku- nikt o to nie daje #!$%@?, tym bardziej na zaocznych, gdzie często ludzie są starsi.
@heming: ja to samo, przed kartkówkami/sprawdzianami ręce mi się trzęsły i brzuch bolał. Ja też się boje tego wszystkiego. Ale posmakowałem jakie jest życie bez studiów/braku rozwijania się, i bardziej boje się takiego życia które już znam, że będzie ono trwać dalej.