Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy

Mam pytanie, czy powinienem na siłowni poza cardio, podnosić ciężary jeżeli chce schudnąć?

Czy powinienem dać sobie spokój z ciężarami? bo tłuszcz zamieni się na mięśnie? nie chce być kafarem, ale bardziej uwidocznić mięśnie bym chciał, plus sprawia mi przyjemność że mam większą siłę i więcej mogę.

Ogólnie parę lat temu zapisałem sie na siłownie i w 4 miesiące schudłem 12kg czyli tyle ile chciałem i ważyłem prawidłowo, ale wtedy robiłem głównie cardio i trochę żelastwa.

Teraz znowu się zapisałem, bo ponownie chce wyglądać zajebiście, ale poza cardio sporo też żelastwa podnoszę i w sumie co raz więcej bo jakoś mi się to podoba, i mam obawy że przez to nie schudnę.
  • 5
@r5678: nawet jakbyś chciał, to jest nieduże prawdopodobieństwo, ze zostaniesz kafarem. Nikt się nie staje nim przez przypadek i trzeba włożyć w to dużo pracy zarówno na siłowni jak i kuchni, a i tak nie jest powiedziane, ze się uda. Więc w skrócie - ćwicz z ciężarami, będziesz wyglądał i czuł się lepiej, a „nadmiaru” mięśni i tak Ci nie wróżę, to nie jest takie proste