Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy jedynie zostanie #programista15k może dzisiaj pozwolić na pelne usamodzielnienie się ekonomiczne? Czuję, że gniję. Chcialbym wieść normalne, samodzielne życie, gdzie nie musiałbym się nikomu tlumaczyć, zwłaszcza, dlaczego czasami zabalowałem w weekend do rana. Mam bliżej do trzydziestki niż dwudziestki a czuję się jak nastolatek, ale z życiowymi ograniczeniami, pozbawionymi luzu i świeżości. Moi rodzice się starzeją i zaczynają być po prostu marudni i wymyślają czasami z dupy problemy, żeby się coś w życiu działo.
Wiem, że dzisiaj dobre zarobki można uzyskać przede wszystkim w branzy IT. Nauczyciliście się informatyki na studiach, kursach czy hinduskich tutorialach na youtube? Pytam, ponieważ z nudów na studiach jako samouk nauczyłem się trochę linuxa.
Chciałbym się po prostu przekwalifikować. moja obecna praca nie jest zła, ba nawet jest jak obecne standardy lekka, ale nie chcę skończyć jako czterdziestolatek , który uzna, że na wszystko w życiu za późno. miałem okres minimalizmu w życiu, ale był on spowodowany problemami życiowymi, gdzie nierówną walkę odpuściłem. Ale chcę żyć, a nie wegetować. chcialbym zarobić kasę na podróże, wracać nawet do wynajętego bez głodzenia się mieszkania, nawet tylko z materacem i laptopem, ale chcę w końcu zacząć żyć, bo chyba nie żyłem nigdy, mam dosyć robienia za niankę dla rodziców, gdy ja za młodu potrzebowałem pomocy slyszałem, że mam sobie sam dać radę, bo nikt za mnie problemów rozwiązywać nie będzie. Więc widzę jedynie przyszłość w IT, ba mogę poświęcić nawet dwa lata ( nie wiem ile lat mirek z programowania poświęcił)

#programista15k #przegryw #pracbaza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6326c424ca83b03f267535cb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: ostatnio korzystałem z usług: malarza, elektryka, doradcy podatkowego - poza malarzem, stawka godzinowa była lepsza niż moja (elektryk opierdzielił swoją robotę w niecałą godzine - 200 PLN bez faktury, doradca podatkowy 300 + VAT za godzine). Także z tymi super zarobkami tylko w IT to weź pan nie pier…, tylko „niestety” w innych branżach trzeba tez inwestować w kompetencje i być obrotnym (tj. jak już się czegos dobrze nauczysz to
elektryk opierdzielił swoją robotę w niecałą godzine - 200 PLN bez faktury, doradca podatkowy 300 + VAT za godzine

@Szpiczaga: Nie twierdzę, że nie zarabiają lepiej od Ciebie, ale zarobek z 1 godziny niewiele mówi. Ile ten elektryk musiał dojeżdżać do Ciebie i ile będzie jechał od Ciebie do następnego klienta. Czy ma ciągłość pracy czy czasami takich płatnych godzin w dniu ma np. 4.
Doradca ma trochę lepiej bo pewnie
@Aten7385: Tak czy inaczej jest masa zawodów pozwalających na tzw przez opa „usamodzielnienie”. To ze elektryk ma gorzej od programisty to i prawda i fałsz bo do tego dochodzą jakie kto ma aspiracje, uzdolnienia, zainteresowania. Znam sporo ludzi mających fach w dziedzinach około budowlanki którzy nie wyobrażają sobie pracy 8h przed kompem
@AnonimoweMirkoWyznania:
@Szpiczaga: to, że elektryk ma lepszą godzinówkę, nie znaczy, że lepiej zarabia. W IT masz przyjemnie, że pracujesz 8h i wiesz ile za to hajsu dostaniesz. A elektryk/radca prawny/ hydraulik może będzie miał 3 zlecenia dziennie, i mimo, że więcej wyjdzie mu za godzinę to w sumie w ciągu dnia mniej zarobi.