Wpis z mikrobloga

2257 + 1 = 2258

Tytuł: Pol Pot. Pola śmierci
Autor: Philip Short
Gatunek: literatura faktu
Ocena: ★★★★★
ISBN: 9788380692763
Tłumacz: Sebastian Szymański
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 600
Nie dość, że wynudziła mnie ta książka, to czuję się oszukany, tytuł nie oddaje treści i nie pasuje mi ona do książek z tej serii.

Książka miała być o Pol Pocie, a głównym tematem staje się on gdzieś dopiero w połowie książki, jak Czerwoni Khmerzy przejmują władzę, ale nawet wtedy wcale nie ma tego Pol Pota dużo, jest za to zdecydowanie za dużo szczegółów z wewnętrznych spraw rządzącej grupy. Za mało było o zwykłych Kambodżanach i ich cierpieniach.
Więcej tu było o Królu Sihanouku i w sumie to wydaje się on o wiele ciekawszą postacią niż Pol Pot.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #kambodza #literaturafaktubookmeter
s.....w - 2257 + 1 = 2258

Tytuł: Pol Pot. Pola śmierci
Autor: Philip Short
Gatunek: ...

źródło: comment_1663405576cAFFpsXlosWHaHWUbdPm8G.jpg

Pobierz
  • 5
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★ (5.5 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-10-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: historia, archeologia, polityka
Liczba stron książki: 600

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-09-04 - Użytkownik cutecatboy ocenił na: ★★★★★★ (6.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

Podobne książki:
@smierdakow: Przeczytałam biografię Mao i po prostu wstyd coś takiego wydać. Książka to chaos, autor nie jest zafascynowany tematem, tylko odwalił swoje na zamówienie. Wiele tematów jest niewyjaśnionych, albo napisanych jak gdyby bez zrozumienia, a to wymieszane jest z anegdotami zarówno nieciekawymi jak i bez znaczenia, jak to o potencji Mao na całą stronę.
No ale to też żadna biografia, bo zaczynała się jak już Mao był i władzy jak dobrze pamiętam


@smierdakow: biografia Bormanna zaczyna się w połowie '41 i chociaż sam autor korzystał z zaskakująco skąpej bazy źródeł i literatury przedmiotu, to jednak oczekuje od czytelnika sporej erudycji, bo nie przejmuje się takimi drobiazgami jak chociażby szczątkowe naszkicowanie kontekstu wydarzeń, po których sobie skacze. Zdecydowanie nie nadaje się to na pierwszą książkę na