Wpis z mikrobloga

@musicisgood: Ja przez jakiś czas miałem problem przy odpalaniu terraforma. Jak było dużo resourców do zczytania to waliło mi czasem 403ki. Myślałem, że to jakiś limit API po stronie chmury ale po przełączeniu na mobile wszystko było OK. Podejrzewałem jakiś FW w UPC, który traktował te requesty jako podejrzane i upierniczał po przekroczeniu limitu. Ale od kilku tygodni tego nie widzę. UPC mam od wielu lat i trudno mi na cokolwiek
  • Odpowiedz
@Szubrawski: no dobra, kanały ustawiłem tak, żeby internet chodził najmniej awaryjnie w moim "otoczeniu". Ale tu nie chodzi mi o internet. Tylko o sytuację, że przerywa mi go tylko i wyłącznie gdy korzystam z Filezilli i przesyłam masowo 10 tysięcy plików na serwer. W innych przypadkach internet działa zawsze niezawodnie.
  • Odpowiedz
@ptq: Jadę na pasywnym. Jeżeli braknie mi cierpliwości to przetestuję jeszcze aktywny. Niemniej odnosze wrażenie, żę tutaj właśnei UPC coś mi upierdziela "przypadkiem" i dziękuję. Średnio co 5 minut tracę połączenie z netem. I jak tu pliki wysłać xDDD Klient czeka i czeka i czeka. Patologia.
  • Odpowiedz
@musicisgood: Pasywny jest trudny do zidentyfikowania przez firewall. Losowy wynegocjowany port zaciemnia sytuacje. Aktywny używa standardowego portu, więc wiadomo, że lecą dane po FTP. Ale problem jest z działaniem za NATem.
  • Odpowiedz
@musicisgood: sprawdź sobie czy przypadkiem nie przydzielili Ci ipv6 zamiast ipv4. Ja miałem problemy z wysyłaniem plików na server ftp zawsze gdy miałem ipv6. Musiałem do nich dzwonić i się kłócić o przełączenie.
  • Odpowiedz
@musicisgood: Tak. Kilka razy przełączyli mnie na ipv6 i odrazu to odczuwałem w przesyłaniu plików na ftpa a i niektóre strony miały problemy. Twitch np mi się często zacinał. Po telefonie i przełączeniu na ipv4 problemy znikały odrazu.
  • Odpowiedz