Wpis z mikrobloga

A kto pamieta jak mowilem,ze FedEx to mina !!!
Dzisiaj padl na twarz 25%
Pieknie to rozgryzlem,książkowo

Naklanialem do rozmyslu na absolutnej górce 238.33
Dzisiaj kosztuje 161 :)
Minely raptem 2 miesiące
Pisalem,zektórych macie moje błogosławieństwo

https://www.wykop.pl/wpis/66256309/kilka-dni-temu-wszedlem-w-fed-ex-corp-cfd-fdx-us-c/

#gielda #inflacja #inwestycje #ekonomia
#gospodarka
Bykuofwall_street - A kto pamieta jak mowilem,ze FedEx to mina !!!
Dzisiaj padl na t...

źródło: comment_1663361077bWyDlFLq5u5TkJMsGYIRME.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Byku_of_wall_street: raczej juz definitywny brak kolejnych lockdownow i mniej pracy zdalnej powoduje spadek fedex. Wiem ze Ty uwazasz ze to brak pieniedzy na zakupy. Ja jednak uwazam ze obecnie ludzie rezygnuja tylko z duzych wydatków, wiec imo McDonalds up i byc moze Starbucks(chociaz przyznam ze tej spolki nie znam, widze tylko ze kawa ma duzo miejsca do spadku).
  • Odpowiedz
@kot__morderca: FedEx ma problemy z konkurencją po stronie Amazona z pewnością (tyczy się USA) niemniej jeszcze 3 miesiące temu ich forward guidance wyglądało zupełnie inaczej (znacznie lepiej).Tezy ich CEO o pogarszającym się bardzo szybko makro bym z pewnością nie odrzucał bo zwyczajnie potwierdzają ja wszystkie wyprzedzające wskaźniki koniunktury.
  • Odpowiedz
@kot__morderca:
Ja nie daje kredytu zaufania Macdonaldowi,to ze byl zawsze bezpieczna wyspą to nie oznacza,ze tak dalej będzie,wjada nowe restrykcje zwiazane z miesem,czy cokolwiek i Mc sie nie utrzyma,za mieso muszza coraz wiecej płacić,jest poroblem z woda gruntowa w Stanach,a ten przemysl potrzebuje jej hektolitry
Jesli chodz o Starbucks to masz moje slowo,ze za ta cena jest zwiazana z jakas grupa ludzi co popmuje ten balon
Ta cena jest nierealna
Uwazam,ze
  • Odpowiedz
@kot__morderca:
Wszystko sie zgadza,ale nawet jak beda.ludzie to nie.oznacza,ze cena nie spadnie,czemu?vo nie jest powiedziane we wszystkoe koszta przeloza na klienta
Zobacz teraz strajk na kolei w USA,niby trzymaja reke na pulsie,ale czy ostatecznie sie dogadaja?
Koleja jest dostarczane praktycznie wszystko w Stanach rowniez i mieso
Takze klienci moga byc.ale cena moze spaść
Nawet pracownikom trzeba wiecej placic przez inflacje a to sie odbija na finansach firmy
  • Odpowiedz
@kot__morderca:
Jest jedna kwesti co dolozyla do pieca,mianowicie:
Zeby dostarczyc towary,to musza spedzac w powietrzu (najwiecej dostarczaja droga lotna)
Wiecej czasu,bo nie mozna latac przez terytorium Rosji,a to generuje dodatkowe koszta w postaci paliwa,oraz kosztow serwisowania (szybcie sie zużywają)do tego zalodze dodatkowe pieniadze bo musza spedzac w powietrzu wiecej czasu

Pisalem tym w marcu,ze linie lotnicze spadna przez to na wartosci
  • Odpowiedz