Wpis z mikrobloga

@321_654: zrób podlogowke i wyprowadz kable w scianach tam gdzie powinny byc grzejniki. jak Ci bedzie nie pasowac to odkujesz z tynku dwa kable i założysz. Koszt niewielki w porownaniu do ukladania podlogowki/kucia do ulozenia kabli grzejnikowych i przerabiania listew. I tak bedziesz miec w lazienkach oraz przy drzwiach garażowych. W salonie niekoniecznie bo tam zazwyczaj laduje kominek wiec po co tam. Podloga ma duza bezwładność i bardzo długo się nagrzewa,
@ksiak: napisalem w uproszczeniu bo to sterownik kieruje temperature ciepla. Jak jest w przekroczeniu temp granicznych dla kotla mi wywalam mam defro gamme 20 kw plus termostat salus ale co na scianie kotlowni to nie pamiętam
Jak jest w przekroczeniu temp granicznych dla kotla mi wywalam mam defro gamme 20 kw plus termostat salus ale co na scianie kotlowni to nie pamiętam


@Reanef: jakim przekroczeniu? To może się stać tylko przy kotle na paliwo stałe. Gaz, prąd - fizycznie nie ma możliwości o ile nie jest źle ustawiony.
@mookie: hajcuj podłogę we wrześniu bedziesz mial saune. Grzejniki ida w łazienki obowiazkowo bo to mokre pomieszczenia. Co za klopot #!$%@? 100 metrow rury grzejnej 16 czy tam 20 przy takim koszcie inwestycji.
@321_654 w użytkowaniu podłogówka wychodzi taniej, bo utrzymujesz na wejściu temp. 28-30 stopni zamiast 45-50 przy grzejnikach. Ale to też zależy od źródła ciepła.

Poza oszczędnością dostajesz w gratisie dodatkową przestrzeń do aranżacji, można pod oknem postawić mebel albo czymś zabudować bo nie ma grzejników.

Do tego lepsze dla człowieka warunki temiczne - odczuwalna temperatura jest wyższa przy podłogówce pomimo niższej temp. np. przy 21 st. będziesz czuł tak jak 23 przy
pellet


@Reanef: a co ja napisałem?

To może się stać tylko przy kotle na paliwo stałe.


Tyle, że w piece na pellet mają jednak lepszą kontrolę temperatury chociaż zbiornik buforowy nie jest wykluczony. W sumie nie dziwi mnie to, ostatecznie jest to paliwo stałe.
@mookie: jak najbardziej pod warunkiem ze nie masz kotla na paliwo stale. Kotły na paliwo stałe szczególnie nowej generacji lubią ulegac korozji przy wypuszczeniu temperatury na mieszalniki 30pare stopni i dodatkowo nie majac ochrony powrotu na zaworze. A przy takiej pracy dosyc dlugo kocioł zalewa woda z nawet 2 kilometrów rur podłogówki. I tak 15-20 koła moze pojsc sie kochac dosyc latwo. W druga strone praca pieca gazowego do ogrzania samej
@321_654: ale pytasz o dom, mieszkanie, szeregówke, z garażem, bez garażu? Bo generalnie, jak już wyżej ktoś napisał, najlepiej mieć system mieszany (podłogówka w części mieszkalnej+ grzejniki w łazienkach, garażu, kotłowni). Grzejniki się przydają. Ja w łazienkach zamontowałem takie z grzałką i jak mam imprezę w domu, to latem ją załączam (bez uruchamiania ogrzewania całego domu), żeby ręcznik do wycierania rąk dla gości był suchy. Grzejnik wrzuciłem też do sypialni, bo