Wpis z mikrobloga

jak to jest że mimo że PIS robi dokładnie to czego wykopki chcą, czyli pompują miliardy złotych w ukry mając totalnie w doopie swoich obywateli, to cały wykop zawalony jest pociskami na rząd? przypominam że mamy dopiero wrzesień
wyobraźcie sobie co tu się będzie działo w zimie xDD
o ile będziemy mieli prąd żeby w ogóle odpalić wykop xDD

#bekazpisu #shitwykopsays #rosja #ukraina #wojna #polityka
Pobierz
źródło: comment_1663339796ZrQ1j5xAMUA6Xe1i5IG44E.jpg
  • 55
@popierduuka: 40 mld na 500+, 2mld na TVPIS , ileś miliardów na KK. Za tyle BEZ PROBLEMU byśmy wybudowali albo mieli już na ukończneiu kilku elektrowni atomowych.
Sprawa węgla - prywatyzacja kopalni te co się opłaca by pracowały reszte zamknąć.
Węgiel ? kupować od ruskich dopóty się dało, zerwać kontakty DOPIERO po zapełnieniu magazynów i składów dla wszystkich Polaków na ten rok. Na przyszły mieć dogadane inny węgiel.
Sam bym to
@popierduuka: Pozwolisz, że wytłumaczę dosyć dokładnie posługując się twoim przykładem, bo widzę, że się motasz, a nawet bronisz PiS.
Zakładając że popierasz pomoc Ukrainie. Jeśli wejdę do twojego domu, rozwalę wszystko, zrobię wielką kupę na środku pokoju i potem jeszcze wrzucę ciebie w środek niej, ale za to pochwalę się że dałem 100zł na Ukrainę to podziękujesz mi czy będziesz narzekała?
A i pamiętaj że Putinflacja zaczęła się przed wojna I
@popierduuka: bo co roku wydaje np. 2 miliardy na TVP z którego nikt poza nimi nie ma nic (może poza śmiesznymi paskami grozy)? Bo wprowadziło Nowy Ład którego nie ogarniają księgowi? Podatek cukrowy? 500+ które nie zwiększyło dzietności a którego już nie będzie można cofnąć? Niekompetentnych ludzi do zarządów spółek skarbu państwa, którzy się nachapali a efektów ich pracy nie widać? Bo dalej nie wiemy co zatruło Odrę?

Ukraińcom w potrzebie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@popierduuka: wstępne informacje wywiadowcze już z początku roku mówiły o możliwej wojnie, spółki ukraińskie spadały dłuższy czas przed rozpoczęciem konfliktu, nie mów mi naprawdę, że polski rząd nie mógł się tego spodziewać miesiąc wcześniej.

Jeśli jesteś w ciąży, to torbę do szpitala pakujesz jak już zaczniesz rodzić? Bo mądrzy ludzie robią to dużo wcześniej
@popierduuka: inflacja była #!$%@? już przed wojną,, o której PiS wiedział pół roku wcześniej i nic z tym nie zrobił. Jeżeli te grosze jakie idą na Ukraincow uważasz za inflacjogenny to poszukaj lekarza bo musiałaś o coś mocno #!$%@?ć czołem XD
@ipkis123: Fakt, że używasz stwierdzenia „putininflacja” i że najlepiej walczy się z nią podnosząc stopy procentowe legitymizuje moją niechęć do dyskusji z tobą. Pis dał dupy i tyle. W temacie gazu i w temacie infrastruktury energetycznej. Jedyne pole do polemiki pozostaje w temacie węgla.
spróbuję jeszcze inaczej. Te miliardy zł które idą na wojnę, mogłyby pójść na zagraniczny węgiel czy gaz sprowadzony gazowcami, czy nawet prąd. Lepiej?


@popierduuka: no, najlepiej ruski gaz i ruski węgiel co nie onuco?

oczekujecie stanowczego działa wobec rosji jak i pomagania ukrom, a równocześnie narzekacie bo przez to coraz ciężej w tym kraju żyć. To tak jakby chcieć mieć ciastko i zjeść ciastko


@popierduuka: ja nie narzekam, wolę 15%