Wpis z mikrobloga

Też zauważyliście, że w sklepach brakuje coraz większej ilości towarów? Jakiś czas temu pisałem o pustych całych "sekcjach" w sklepach spożywczych. Później ciężko było dostać jakieś pojedyncze produkty z kategorii nabiału, przypraw i innych.
Teraz chce kupić kilka ciuchów i też jest problem. W znanej sieciówce, gdzie chciałem kupić dla syna kurtkę, w jego rozmiarze były 2 modele w ilości trzech sztuk na cały sklep. Na portalach typu Vintage takie kurtki (ale też inne ubrania) znikają w ciągu jednego dnia.
Od lat chodzę w butach firmy Salomon i jest problem z dostaniem czegoś na sezon jesienno-zimowym. W jednej z sieciówek był tylko 1 model tych butów, w dodatku nie było mojego rozmiaru. W innych sklepach też bieda...
#gownowpis #zalesie #kryzys #inflacja #gospodarka
  • 6
  • Odpowiedz
Za komuny też nie było wyboru tylko się brało do jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Żarty żartami, ale tak - nie dla każdego w równym stopniu, ale jest to zauważalne
  • Odpowiedz
@to_nie_tak_jak-myslisz: ale czego zdjęcie chcesz? Lodówki w Biedronce, gdzie często nie ma serka President, czy zdjęcia regałów z 2 sklepów, w których nie było ziela angielskiego (tego w kulkach), ziół prowansalskich i przyprawy sycylijskiej? Dopiero w trzecim sklepie dostałem ziele i zioła, a przyprawy sycylijskiej nie kupiłem do dziś.
Ubrania? Wybierz się do Martes Sport, 50Style, Inter Sport, Smyka i sama zobacz puste sekcje bez ciuchów.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: Nie odczuwam tego za bardzo w sklepach, ale pracuję w aptece i codziennie brakuje kolejnych leków, i to takich głupot, że byście się nie spodziewali - antybiotyki, aspiryna, przez pewien czas nie było nawet gazy jalowej. Dopiero teraz zaczynają być odczuwalne przestoje produkcyjne z czasów pandemii, ponadto sporo rzeczy pojechało na wojnę.
  • Odpowiedz
@miaumiaumrau: w 2020 i 2021 roku wypadały obowiązkowe szczepienia mojego syna. Już myślałem, że ich nie zrealizujemy. Jedną szczepionkę załatwiała znajoma aptekarka z innego województwa... Cyrk!
  • Odpowiedz