Wpis z mikrobloga

@jankes83: gosciu, ale jak wrzucasz heheszki, to przynajmniej cos co ma sens, arab, romani, i ten tibetan z obrazka sa white (biologicznie). W tym obrazku white = english protestant (socjologicznie w stanach), bo np juz w Polsce nie zyja whites, tylko slavs. Ten podzial nie tylko jest idiotyczny, ale strasznie negatywny, bo nikogo nie powinno obchodzic jakie masz pochodzenie czy kolor skory. W prawie nie powinno byc zadnych roznic, wiec samo
@jankes83: 1. I w tych przypadkach to również jest #!$%@?. Oryginalna postać jest czarna więc i aktor taki powinien być
2. Ale Ra's al Ghul to został zajebiście zagrany i świetnie pasuje :D Podobnie nowy czarny Gordon - wyszło to fajnie
@jankes83: Też nie rozumiem bólu dupy o kolor skóry małej syrenki, zwłaszcza że bez względu na aktorkę to trailer byl zwyczajnie kiepski. Zaś co do przywołanych przypadków, wiele z nich było zjeżdżanych właśnie za white-washing, zwłaszcza ten z Johnym Deepem. Kwestie Ra's al ghul jest trochę śmieszna, bo niby gość pochodzi z arabii saudyjskiej a we wszystkich komiksach i animacjach nie miał w sobie nic z araba. Co do Antient One
@jankes83: ale arielka była biała, nie? To dlaczego w filmie ma być czarna niby? Niech ją gra czarna, ale niech ją ucharakteryzuja na biało. Johnnego Deppa jakoś przerobili na indiańca. Reszty przykładów nie kojarzę.

W sumie mam to gdzieś bo i tak bym nie obejrzał nawet gdyby była biała. Mam tylko pytanie: po co robić z ewidentnie białej bohaterki czarną? Jest jakikolwiek powód?
@jankes83: Jeszcze nie wszystko stracone. Liczę, że wysublimuje się nowa komórka zapaleńców, którzy w zaciszu swoimi Geforceami będą modować woke-produkcje, udostępniając je następnie w Zatoce Piratów. Że takie modyfikacje będą żyły w internecie, a jestem równocześnie przekonany, że posiadanie ich na dysku będzie karane bardziej niż morderstwo.
Xodet - @jankes83: Jeszcze nie wszystko stracone. Liczę, że wysublimuje się nowa komó...