Wpis z mikrobloga

@jankes83: Z tego co kojarzę to Johnny Depp praktycznie stale w maseczce popylał, a skórę też miał trochę taka pomarańczową xd
Potem jest Ra's al ghul, który też był biały w komiksach.
Ancient One to nie wiem, ale ze zdjęć komiksów to też widać, że był biały xd
No i Scarlet Witch była biała w serii z X-menów.

Problem nowej Arielki jest to, że nie wygląda ona ładnie, jak na film.
ale jak czarni chcą własnych bohaterów powiedzmy "literackich" to niech sobie ich stworzą sami.


@NoJakNieJakTak: może by sobie zrobili, jakby ich nie wieszali na drzewach, w czasach gdy powstawali inni bohaterowie

O dość dokładnym monitorowaniu zjawiska linczu można mówić dopiero od przedostatniej dekady XIX wieku. Znana dzisiaj statystyka przypadków linczu obejmuje prawie pięć tysięcy ofiar. Większość z nich miała miejsce w stanach amerykańskiego Południa i ofiarami byli przede wszystkim Afroamerykanie. Lincz
@Bover:

z tych samych powodów, z jakich jest napisane "arab" oraz "romani". Za trudne?


co Ty bredzisz? przecież chodzi o niekonsekwencje w nazewnictwie: albo nazywasz kolory skóry faktycznymi kolorami: white, black, brown, red, albo nazywasz je od pochodzenia rasy: african american, romani, arab - a w przypadku koloru białego powinno być european.
@NoJakNieJakTak wiesz, że ta sama korporacja robi mała syrenkę teraz jak wcześniej w 80 latach?

Czasami mam wrażenie, że wykopki myślą, że jakiś kolektyw "cywilizacji białego człowieka" robi te filmy i przychodzą Czarni ludzie i kolorują syrenkę na czarno. Tymczasem w rzeczywistości biali i czarni ludzie na zachodzie to ta sama nacja, podczas gdy polskie wykopki dla przeciętnego człowieka z zachodu to wschodni ciemnogród.
@jankes83: mam w dupie że jest czarna, ale przeszkadza mi że nie ma żadnych cech charakterystycznych wyglądu pierwowzoru, tak ciężko było jej pofarbować włosy na czerwono, albo dać perukę? Już tam nikt nie przejmuje się charakteryzacją??
a jak oni dzięki cywilizacji białego człowieka

nie siedzą w chatkach z gówna to już nagle rasizm

xD

@NoJakNieJakTak Dzięki cywilizacji. Ja p... dziecko, twoja wiedzą o świcie sięga choć odrobinę dalej niż komentarze na wykopie? Ogarniasz ty w ogóle, kolonializm, siłę robocza, czy wynalazki bliskiego Wschodu i Azji? Masz pojęcie kto pracował w Stanach i budował to "białe imperium"? Odniesiesz się do czegoś więcej niż afryka subsacharyjska, gdzie siłą rzeczy nie