Wpis z mikrobloga

Jak wygrać casting na najemcę w tym zwariowanym czasie?

Pamiętaj, że dla wielu właścicieli mieszkanie to ich największy dobytek życia, ma często wartość sentymentalną i jest ich oczkiem w głowie. Dlatego najważniejszą rzeczą dla niego jest poczucie bezpieczeństwa.

Jakie rady mogę dać na początek?
- odpowiadaj na pytanie. to normalne, że ktoś kto chce Ci dać w najem mieszkanie warte X zł chce wiedzieć kim jesteś i czy coś was łączy. Wiadomo, że skrajności są złe - pytanie natury intymnej czy bardzo osobiste należy zbywać, ale pytanie o pracę, zainteresowania czy partnera - to normalna rzecz

- zdejmij buty wchodząc do mieszkania, bądź zgłoś ku temu gotowość. Dlaczego? Bo pokazuje to, że szanuje majątek drugiej osoby i prawdopodobnie będziesz dbać o mieszkanie.

- Opowiedz coś o sobie. Nie musisz opowiadać story of your life, ale fajnie jak wyjdziesz z inicjatywą i opowiesz o tym kim jesteś, co robisz, wprowadzisz jakiś mały small talk. Byłeś niedawno we włoszech? Masz jakas ciekawa prace? Widzisz na scianie ozdoby zwiazane z Twoją pasją? Nie bój się ROZMAWIAĆ. To nie musi być tylko przesłuchanie jak rozmowa o pracę. Niektórzy najemcy umieją siedzieć na prezentacji i pół godziny - bo jest takie flow w rozmowie z nimi.

- Ubierz się schludnie, bez przesady. Odpuść skrajności i bardzo głębokie zaznaczanie swojej przynależności i subkultury. Lepiej przyjść ubranym normalnie z małą przypinką czy akcentem tego co Cię jara, niż w wielkiej torbie i koszulce LGBT - skrajne okazywanie swoich poglądów może być jednocześnie wielkim plusem dla Ciebie (jeśli trafisz na podobną sobie osobę) lub natychmiastowym skreśleniem. Ciężko ten punkt wytłumaczyć, bo jest bardzo kontrowersyjny - ale starajmy się ubierać przeciętnie. Serio. Koszulka i jeansy + adidasy u faceta wystarcza.

- bądz punktualny - z mojego doświaczenia to stawia Cię w lepszej pozycji niż 60% osób które z Tobą o mieszkanie konkutuje :)

A jakie wy byście dopisali porady?

miłego wieczoru! #mieszkanie #nieruchomosci #wynajem
  • 14
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: list motywacyjny, czekoladki/kwiaty, świeże wyniki narkotestów, badań w kierunku chorób wenerycznych, test PCR na COVID (zrobiony nie wcześniej niż 24h przed spotkaniem), kserokopia skróconego aktu urodzenia, ukończenia szkoły średniej, matury, studiów i obowiązkowo umowy o pracę xd do tego zwracałbym się Szanowny Panie Landlordzie/Szanowna Pani Landlordko xddd

A tak mniej żartobliwie to niby większość tego co wymieniłeś to tylko bycie kulturalnym i normalnym człowiekiem, ale i tak iksde z poradników
  • Odpowiedz
Ciężko ten punkt wytłumaczyć, bo jest bardzo kontrowersyjny - ale starajmy się ubierać przeciętnie


@KromkaMistrz: Przecież dorośli ludzie nie ubierają lewacko prawackich szmat, bo nie obchodzą ich te bzdury, ponieważ ciężko pracują ;p
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KromkaMistrz: beka z tego że niektórzy się tutaj zesrali o ten wpis, wynajmowałem z 6 różnych mieszkań w swoim życiu (i to jeszcze w czasach gdy nie było takiego ssania na rynku) i podświadomie trzymałem się tego typu zasad. To chyba normalne że chcesz zrobić dobre wrażenie na kimś kto powierza ci swoj majątek.
  • Odpowiedz