Wpis z mikrobloga

@stuparevic pracowałem w agencji i to było tak że za ujawnienie stawek były #!$%@? kary. Mogliśmy co najwyżej nakierować

a była taka firma co potrafiła zapłacić nawet 2 razy tyle co inni ale nie pozwalali na ujawnienie zarobków..i co zrobisz, takie zasady ktoś w swojej firmie ustalił i nie mają nic do gadania, a na pewno bardzo by chcieli i nie raz temat był poruszany
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@stuparevic: a #!$%@? te hrówy widocznie się wstydzą wynagrodzenia bo jest niższe niż rynkowe i liczą że jak ktoś poświęci swój czas na 2137 etapów rekrutacji go nie zrezygnuje na końcu po podaniu stawki
  • Odpowiedz
@stuparevic: ale oni mają trochę racji w tym. Widełki ustalane są w stosunku do doświadczenia. Będą np. 8-20000. Każdy będzie chciał 20k mimo, że na to może zasłuży będąc 3 lata w firmie i mając dużo expa. Wystarczy samemu podać i uargumentować, chyba się wie ile chce się zarabiać?
  • Odpowiedz
@s---k: przecież to całkowicie inaczej jest. HR nie może podać widełek bezpośrednio, ale podajesz np. 25k i ci przekażą, że jest ok albo, że przekraczasz budżet i trzeba będzie negocjować w dół. Sam nie idę dalej w żadne rekrutacje jak nie powiedzą, że moje widełki są ok. Kwestia asów i dalszych negocjacji, podajesz wstępne widełki a po poznaniu obowiązków dokładniej możesz je zawsze zwiększyć i może się uda może nie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
przecież to całkowicie inaczej jest. HR nie może podać widełek bezpośrednio, ale podajesz np. 25k i ci przekażą, że jest ok albo, że przekraczasz budżet i trzeba będzie negocjować w dół. Sam nie idę dalej w żadne rekrutacje jak nie powiedzą, że moje widełki są ok. Kwestia asów i dalszych negocjacji, podajesz wstępne widełki a po poznaniu obowiązków dokładniej możesz je zawsze zwiększyć i może się uda może nie.


@bartez_94: ale
  • Odpowiedz
Dlaczego HRówki mają taki problem z podaniem stawki? Nie każdy pracuje dla idei...


@stuparevic: Błędne, połowiczne przyjęcie standardów z krajów rozwiniętych - gdzie podstawą jest praca dla idei jednocześnie jasno określając stawki. W polskim HRze jest praca dla idei i na tym koniec.
  • Odpowiedz
@bartez_94: Spotkałem się z rekrutacją, gdy od samego początku firma znała moje widełki, a dopiero na końcu okresu spytali, czy byłbym w stanie obniżyć oczekiwania, bo nie są w stanie zaproponować dolnej granicy.
Także był to stracony czas, mimo iż wstępnie widełki były znane.
  • Odpowiedz