Wpis z mikrobloga

@kaaban: ??? Mój stary mieszkanie dostał. Z pracy. Wystarczyło pracować. Zadni rodzice moich znajomych nie mieszkają w żadnej klitce, wynajmie bądź z kredytem po same jaja tylko maja duże mieszkania w dobrej lokalizacji bądź domy, działki budowlane czy choćby Rodos. Wystarczyło pracować. Natomiast moi rówieśnicy , ludzie zbliżający się do 30 nie posiadają nic. NIC dosłownie nic. Żaden z moich znajomych nie ma nawet kredytu na mieszkanie bo go nie dostanie.
@kaaban: ??? Mój stary mieszkanie dostał. Z pracy. Wystarczyło pracować. Zadni rodzice moich znajomych nie mieszkają w żadnej klitce, wynajmie bądź z kredytem po same jaja tylko maja duże mieszkania w dobrej lokalizacji bądź domy, działki budowlane czy choćby Rodos. Wystarczyło pracować. Natomiast moi rówieśnicy , ludzie zbliżający się do 30 nie posiadają nic. NIC dosłownie nic. Żaden z moich znajomych nie ma nawet kredytu na mieszkanie bo go nie dostanie.
@kaaban: Z Warszawy jestem. Za właśnie pracowanie rozdawano. Mój ojciec był w wojsku i dostał mieszkanie. Ojciec mojego kumpla był kontrolerem lotów i przynalezono mu lokum blisko lotniska.
Mój dziadek był kierowca w fabryce i dostał 3 pokojowe mieszkanie z przydziału a był zwykłym robolem tak naprawdę. Moi drudzy dziadkowie również dostali mieszkanie, również pracowali w fabryce. Nigdy nie mieli żadnego kredytu hipotecznego oni nawet nie wiedza co to.
@kaaban: Z Warszawy jestem. Za właśnie pracowanie rozdawano. Mój ojciec był w wojsku i dostał mieszkanie. Ojciec mojego kumpla był kontrolerem lotów i przynalezono mu lokum blisko lotniska.

Mój dziadek był kierowca w fabryce i dostał 3 pokojowe mieszkanie z przydziału a był zwykłym robolem tak naprawdę. Moi drudzy dziadkowie również dostali mieszkanie, również pracowali w fabryce. Nigdy nie mieli żadnego kredytu hipotecznego oni nawet nie wiedza co to.

@PancakeV:
W Polsce rodzice obecnych 20 latkow to mogli co najwyżej kupić dom w simsach odpalonych na szkolnym komputerze bo ich na niego nie było stać


@kaaban: no popatrz a jakoś wybudowałem sobie dom. Zacząłem w wieku 21 lat a skończyłem jak miałem 25. I mam obecnie prawie 20 letnia córke. Ale oczywiście warto pieprzyc jak to wszystko jest i było źle.

@Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany: No to dobrze ze ci się udało, tylko
I dom oczywiście postawiłeś na kupionej działce, za ciężką pracę zdobyta tylko przez swoje kwalifikacje


@kaaban: styl w jakim piszesz wskazuje, że masz jakies zajebiste kompleksy. Działkę kupiłem na raty na obrzeżu miasta a dom budowałem sam z ojcem w weekendy. Budowanie domu jest proste jak sranie- wystarczy odrobinę sie ogarnąć. Pochodzę z biednej rodziny- od rodziców dostałem na całą budowę 2 formy siporeksu a jedyne pieniądze pożyczył mi dziadek z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaaban: skoro jak powiedziałeś, że mówisz o: "latach 90, dokładnie tak było" to nijak się ma granie w Simsy w tamtych latach. Bo ni #!$%@? nie szło zagrać w Simsy nawet w 1999, a co dopiero w 1990.
@PancakeV: @kaaban: zawsze mnie ciekawi jakie bylo by zdziwienie gimbokomuchow gdyby wrocil poprzedni system budownictwa i okazalo sie ze zakladowych mieszkan tak jak napisal @kaaban praktycznie sie nie buduje a wszystko jest oparte na kredycie spoldzielczym i ksiazeczkach mieszkaniowych. Prosze tutaj jest dokument o tym z lat 60 https://www.prawo.pl/akty/m-p-1965-27-134,16815337.html budownictowo komunalne liczono razem z zakladowym jako budownictwo uspolecznione i co roku bylo na samym koncu za nawet domami jednorodzinymi.