Wpis z mikrobloga

@Couisi: włączyłem od środka i słysząc "uchodźcy" najpierw się oburzyłem, że to skandaliczna lewacka propaganda, bo byłem pewien, że chodzi o tych problematycznych pustynno-afrykańskich szturmujących granice, a dopiero po chwili jak włączyłem od początku zauważyłem, że chodzi o ludzi z Ukrainy xD
Prawie w ogóle nie spotykam się by tych prawdziwych uchodźców z Ukrainy ktokolwiek nazywał "uchodźcami" tylko mówi się po prostu o Ukraińcach, a "uchodźcy" w mainstreamie kojarzą się głównie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
to raz kolejny:

Na Węgrzech, na Islandii, Na Grenlandii, Na Antarktydzie. Chyba ze czas zmienić bo się Węgrzy, Islandczycy i Eskimosi obrażą.
@Mkoleander: Grenlandia jest terytorium zależnym od Danii, a Antarktyda to już w ogóle jest dziwny twór.

I żadne z tych dwóch nie pasuje pod "w" ¯\_(ツ)_/¯
@kaluka106: Chryste Boże, macie tylko ten jeden filmik miodka jako argument ostateczny, a on nic nie zmienia xD tymczasem obie formy są poprawne, koniec kropka

(…) Wyrażenia: w Ukrainie, do Ukrainy są więc zgodne z systemem językowym, zresztą były używane też dawniej (w XVII w. i później).


Już? Mogą ludzie mówić jak chcą, czy wykopek pod patronatem Miodka udzielił bana pod groźbą objęcia klątwą fałszywej czystości językowej? Będę tak mówił