Wpis z mikrobloga

no akurat na wyspy i półwyspy też mówimy "na". ¯_(ツ)_/¯


@radziuxd: To prawda, na przykład, jak wspomniał Twój przedmówca, na Islandię, Madagaskar, czy inną Antarktydę.

I jak myślisz, czy dlatego powinniśmy też mówić że ktoś leci na Wielką Brytanię albo na Irlandię, czy na Australię, bo to wyspy (/kontynenty)? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy może jednak reguły regułami, ale mówi się tak jak się mówi, bo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KEjAf: Różnica jest taka, że Wielka Brytania nie jest wyspą, bo jest jeszcze Walia i Anglia, z kolei Irlandia dzieli się na Płn. i Płd., ale tutaj nawet przyznam Ci rację, bo Antarktyda też się dzieli na Zach. i Wsch. Tylko to wg mnie nic nie zmienia, to są takie same wyjątki od reguły jak "do Czech". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niemniej wyspy i półwyspy mówimy
  • Odpowiedz
@radziuxd:

Wielka Brytania nie jest wyspą, bo jest jeszcze Walia i Anglia


Wielka Brytania jest wyspą, na której są trzy kraje, Szkocja, Walia i
  • Odpowiedz
@Chodtok: @szybki_zuk: Ten rasizm nie jest binarny zero jedynkowy. Nie mam oporów by powiedzieć wprost, że na przykład ogólnie nie lubię hindusów, ale jednocześnie jak spotykam kogoś kto jest hindusem to mam do niego pozytywne nastawienie i parę osób, które są w gronie najbardziej szanowanych przeze mnie osób jest właśnie narodowości hinduskiej. To tak jak z Ruskimi, których można jednocześnie ogólnie hejtować, mieć za barbarzyńską dzicz i jednocześnie
  • Odpowiedz