Wpis z mikrobloga

W Ukrainie

W Ukrainie

W Ukrainie

W Ukrainie

Post ma na celu pozycjonowanie w wyszukiwarkach jedynej prawdziwej i prawilnej formy, a nie jakieś postsowieckiej 'na'
Również promowanie poprawnej polszczyzny jest jednym z moich celów.

#gruparatowaniapoziomu #ukraina
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bobikufel: mi przeszkadza niepoprawna forma a jestem Polakiem, którego babcia była Ukrainką.
Jeśli cała rodzina od zawsze mówi "na Ukrainie", to dlaczego nagle miałbym zacząć mówić inaczej, żeby nagle zacząć podkreślać coś, co do czego nigdy nie miałem najmniejszych wątpliwości - to, że Ukraina to niepodległy kraj?
  • Odpowiedz
mi przeszkadza niepoprawna forma a jestem Polakiem, którego babcia była Ukrainką.

Jeśli cała rodzina od zawsze mówi "na Ukrainie", to dlaczego nagle miałbym zacząć mówić inaczej, żeby nagle zacząć podkreślać coś, co do czego nigdy nie miałem najmniejszych wątpliwości - to, że Ukraina to niepodległy kraj?


@Shatter: to jest ten mityczny kolega gej?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bobikufel: słucham? Chcesz mi powiedzieć, że trzymanie kciuków za zwycięstwo Ukrainy ma być równoznaczne z popieraniem sztucznej zmiany języka? Do lutego tego roku spotkałem się zero razy z użyciem formy "w Ukrainie" czy "do Ukrainy" a mieszkam na ziemiach odzyskanych, gdzie żyje masa ludzi ze wschodu i potomków tychże, w tym ja ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: Język ewoluuje samoczynnie i ciągle, nie potrzeba mu do tego przewodników i naginania na siłę. Poza tym forma jest niewygodna i brzmi po prostu źle, więc przypuszczam że "w Ukrainie" zniknie tak szybko jak się pojawiło.
  • Odpowiedz
  • 0
@Shatter: ale jak na siłę? Jakiś nakaz jest czy o co ci chodzi bo żyjesz w zupełnie innej świadomości. Nie ma żadnego nacisku z góry by mówić tak albo tak. Natomiast eksperci wypowiadają się że jak najbardziej mówienie w Ukrainie błędem nie jest. I szczerze mówiąc ufam bardziej ekspertom którzy zajmują się tym zawodowo od wielu lat niż Januszowi wymopkowi który wszystko bierze na chłopski rozum
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: chyba nie sądzisz, że wszyscy dziennikarze w dużych mediach z własnej woli przestali mówić "na Ukrainie"? No nie, to wytyczne dla nich od szefostwa stacji/redakcji, zresztą, jak słucha się programów, to co drugi raz się muszą poprawić, bo mówią "na Ukrainie" xd
I nie wiem, czego nie rozumiesz w tym, że "na siłę" oznacza tyle, że przed wybuchem wojny nie mówił tak po prostu nikt.
Eksperci jeszcze w 2020
  • Odpowiedz