Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: nie, po prostu wiem, że to standard przyjmowany w redakcjach, a nie preferencja jednego czy drugiego dziennikarza.

Nie, to ty bierzesz to na chłopski rozum, nie ja, ja ci mowie, co mówią słowniki. Czyli do sierpnia mówiłeś "na Ukrainie", a potem, jak RJP powiedziała, że w sumie można też "w", to zmieniłeś zdanie?
  • Odpowiedz
@Shatter: No standard przyjmowany w redakcjach to używanie poprawnej polszczyzny. Co jest poprawną polszczyzną określają organy naukowe i autorytety takie jak np RJP. Skoro RJP uważa coś za prawidłowe to dziennikarze mogą tego używać.

to ty bierzesz to na chłopski rozum, nie ja


@Shatter: Oczywiście, że ty to bierzesz na chłopski rozum. Uroiłeś sobie jakiś spisek i tyle. Jesteś zwyczajnym Januszem któremu nie idzie przetłumaczyć, że bardziej wiarygodni w kwestii danej rzeczy są naukowcy a nie "hurr durr tak mówiłem od dziecka więc tylko tak jest prawidłowo a poza tym
GlebakurfaRutkowski_Patrol - @Shatter: No standard przyjmowany w redakcjach to używan...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: nie, standard to standard, który szef danego medium ustala i to dotyczy wielu kwestii. Nie masz pojęcia o czym mówisz, ale to na wykopie normalne.
Jaki spisek sobie niby uroiłem? Gdzie ja mówię coś o jakimś spisku?
Ale stwierdzili to dopiero latem, wcześniej forma "w" była w słowniku podana jako błędna. Czyli wcześniej mówiłeś niepoprawną polszczyzną?
W przypadku Ukrainy nie mamy do czynię ja z ewolucją, a z jego gwałtowną zmianą. Dość powiedzieć, że do lutego tego roku w zasadzie nie spotkałem się z wyrażeniem "w Ukrainie" w żadnym medium, natomiast po tym, jak ruscy najechali Ukrainę, stwierdzono, że forma "na" w jakikolwiek sposób podważa suwerenność Ukrainy, co jest absurdalne.
Trudno mówić o ewolucji, gdy dana rzecz ulega zmianie w ciągu jakiegoś tygodnia. Ale żeby to zrozumieć, musiałbyś znać znaczenie słowa "ewolucja", ty natomiast lubujesz się w obrażaniu kogoś, sądząc, że wypadasz wtedy na mądrzejszego. Powiedz mi jeszcze coś o rzekomym spisku, o którym mówię, kiedy stwierdziłem, że sposób pisania o Ukrainie stał się czymś w rodzaju elementu stylebooka wykorzystywanego przez największe redakcje w kraju - mniejsze, wydaje mi się, że nawet Rzeczpospolita, nadal piszą "na".
BTW to ciekawe jak wybiórczo stosujesz się do opinii RJP. Ale wykopek i szacunek to nie są rzeczy, które idą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: ale o co ci chodzi? Wskaż, gdzie ja powiedziałem, że ta forma jest błędna? Skoro zmieniła się definicja i nie jest uznawana teraz za błąd, to nie jest. Co nie zmienia faktu, że nie mam zamiaru brać udziału w jej wykorzystywaniu, gdy nawet Ukraińcy z niej nie korzystają.
Jesteś marnym trollem, chciałbym się dowiedzieć, gdzie ten spisek. Papa
  • Odpowiedz