Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem tego spazmu nad tym, że Ukraińcy odbijają z łątwością swoje ziemie. A jak mają robić? Z trudem? Przecież na północnym odcinku frontu armia rosyjska jest symboliczna, dodatkowo jest w wiekszości żałośnie wyposażona, już nawet o braku wsparcia i logistyki nie wspominając. Natomiast Ukraińcy sa tam świetnie wyposażeni i przygotowani. Na reszcie frontu jest zresztą podobnie. To są słowa jakiegoś wojskowego, który wczoraj występował w tvn24.

Ja rozumiem, że idzie ofensywa, ale trochę lodu na głowy, bo tutaj niektórzy odlecieli w kosmos i myslą, że zaraz Ukraina zrobi blitzkrieg i odzyska Krym, czy dalej na Rosję pójdzie xD

Plan Putina o zajęciu szybko Ukrainy, się nie sprawdził i teraz albo rzuci naprawdę znaczne siły na Ukrainę, albo tam się będą klepać do usranej śmierci i terytorium będzie odbijane z rąk do rąk. Już i tak propagandowo wojnę przegrał. Wielu ekspertów mówi, że jak tam nie będzie znacznych sukcesów, to będzie to koniec Putina w Rosji. Druga sprawa, sankcje, które miały załamać gospodarkę rosyjską, jej nie złamały. Bilans strat ekonomnicznych między zachodem, a Rosją jeżeli chodzi o straty wywołene wojną, są na takim samym poziomie. Nikt nie ucierpaił bardziej, ani mniej, jest remis. Przemysł wydobywczy nadal ma się świetnie. To też są wypowiedzi ekspertów.

#wojna #ukraina #bekazpodludzi
  • 46
@technojezus: no przeczytałem to i nie ma tam nic o słabym sprzęcie u Rusków tylko o tym, że teraz czekamy na wejście piechoty z drugiego rzutu

Btw ewidentny trolling dla atencji z twojej strony, nie masz kolegów to napisz że chcesz pogadać na pewno nikt cię tu nie oleje nie musisz wywoływać kontrowersji by ktoś ci odpisał wystarczy być szczerym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@technojezus: jak nie ma oporu to znaczy że nią ma sił do stawiania oporu xD
Może jedno przełamanie mogło się zdarzyć (za czym musiało przejść skrócenie frontu). Ale oni stracili ten Krupiansk z marszu gdzie już tam powinni zdążyć zorganizować obronę przez trzy dni i jest to mega ważne logistycznie miejsce.
To są straty tysięcy ludzi i ogrom sprzętu, a nie opuszczenie pozycji po ciężkich walkach i zadawaniu strat przeciwnikowi.
To
ty czytasz co linkujesz? Bo tam mówią zupełnie co innego niż sam wypociles


@SpalaczBenzyny: xD powtórka reozmowy leciała jakoś o ok 24 w tvn24, trwało to chyba do prawie 00:30 w nocy. Tutaj masz fragment 1.11 minut, no ale to nie to samo. Weź człowieku się nie kompromituj
no przeczytałem to i nie ma tam nic o słabym sprzęcie u Rusków tylko o tym, że teraz czekamy na wejście piechoty z drugiego rzutu

Btw ewidentny trolling dla atencji z twojej strony, nie masz kolegów to napisz że chcesz pogadać na pewno nikt cię tu nie oleje nie musisz wywoływać kontrowersji by ktoś ci odpisał wystarczy być szczerym


@Aquamen: bo tam masz tylko fragment, cała rozmowa trwała 30-40 minut
@niegwynebleid: Rosjanie jakby chcieli, to by nie pozwolili tego odbic, prawda jest taka jak już pisałem, że na wiekszości frontu są żałosne siły, jest słaba logistyka, a sporo żołnierzy, to jest śmiech na sali, jakieś 19 letnie Saszki, co się boją wszystkiego.
@Aquamen: aj waj, nie można prawdy napisać, bo się będzie RUSKIM TROLLEM xD

Nigdzie nawet nie skrytykowałem Ukrainy, nawet napisałem, że dobrze bo odbijają, dodatkowo krytykuję Rosję i ich ośmieszam, no ale wychodki nazwały mnie ruskim trollem, bo śmiałem się napisać prawdę XDDDD

Weźcie wyjdźcie z domu i nie wiem dotknijcie trawy, bo wam ładnie w główce się pomieszało.
Pobierz
źródło: comment_16628048205cxSuEmIDYRRTzqwiL937B.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
no bardziej chodzi o sukces operacji jako całości, przecież nie dlatego nie ma tam wojsk rosyjskich, bo akurat poszli na urlopy, tylko Ukraincy z sukcesem przekonali o ofensywie na południu. Moim zdaniem zachwyt jak najbardziej uzasadniony, bo ponowne odzyskanie tych terenów przez ruskich nie będzie łatwe.


@jasha: xDDDD to nic innego jak propaganda, aby morale zwiekszyć i dać kopa na dalszą walkę. Naprawdę wy chyba nie myślicie, że tam Ukraińcy wygrywają
no walka miała być nierówna, ruskie mieli przerzucić większość sił na południe i tak zrobili. Ja jebix, wojna to nie mecz w fortnite ze wszyscy mają mieć równe szanse.


@jasha: Czy Ty naprawdę myślisz, że tam są regularne bitwy, a Ukraina wygrywa, bo po prostu jest lepsza, a nie dlatego, że mają totalną przewagę w sprzęcie, ludziach i logistyce?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@technojezus: ale co jakby chcieli? Jakby chcieli nie przegrywać? Ostatnio United przegrało z beniaminkiem 0:4. Ale jakby chcieli to by wygrali. Tylko nie chcieli.
Jakby rusy mieli siły to by nie pozwolili na takie straty. Dodatkowo - im mniej sił mają tym mają większe straty. Nie wykrwawiają wroga tylko uciekają sami ginąć w trakcie.
Jakby chcieli to Kijów w 3 dni mordo jak w masło mówię ci mordo( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Aquamen: Jakby wystawili swoje główne siły, to tak. Nie moja wina, że Putin myślał, że jak najmniejszymi siłami sobie przejmię Ukrainę. nie odpowiadam za jego upośledzenie. Przecież widzisz, że on doszedł i tak pod Kijów jakimiś oddziałami 18 latków czy tiktoketrów na demobilu i nadal ma zajętą całą zachodnią Ukrainę,
Napisałeś stek bzdur podparty linkiem do tvn24 w którym nie ma nic na podparcie tego steku bzdur


@Aquamen: Naucz się czytać ze zrozumieniem.

Powtórka rozmowy leciała jakoś o ok 24 w tvn24, trwało to chyba do prawie 00:30 w nocy. Tutaj masz fragment 1.11 minut, no ale to nie to samo. Weź człowieku się nie kompromituj

Rozmawiali kilakdziesiąt minut, a tutaj masz urywek jednego wątku. Jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem,
@technojezus:

Naucz się czytać ze zrozumieniem.


Ale boli dupa kacapka ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja jestem ciekawy czy ty tak linie obrony umiesz stawiać jak ją czytać ze zrozumieniem onucko( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale co jakby chcieli? Jakby chcieli nie przegrywać? Ostatnio United przegrało z beniaminkiem 0:4. Ale jakby chcieli to by wygrali. Tylko nie chcieli.

Jakby rusy mieli siły to by nie pozwolili na takie straty. Dodatkowo - im mniej sił mają tym mają większe straty. Nie wykrwawiają wroga tylko uciekają sami ginąć w trakcie.


@niegwynebleid: ale czego Ty nie rozumiesz co ja napisałem w poście? Co ciebie tak dupa boli od faktów,