Wpis z mikrobloga

@NiebieskiWStringach: O chlorze nie pomyslalem, zaraz poczytam. Pewnie tylko "troche zabije", do mydla nie ma porownania ?
Cholera, ostatnio nawet bedac w knajpie widzialem, ze kucharz nie uzywa mydla tylko obmywa rece sama woda.
Obrzydza mnie to strasznie i boje sie, ze w koncu zaraze sie jakims syfem przez to, ze ludzie olewaja higiene.
Nie wiem, moze przesadzam i wpadam w paranoje.
@alteron: Hm moze i faktycznie. No ale na rekach moze patogeny maja lepsze warunki do zycia i sie lepiej trzymaja i trudniej je usunac z ludzkiej skory.
Owoce/warzywa zalecaja myc minimum 30 sekund, a ludzie tyle nie myja
@alteron: po za tym masz inne patogeny. Kałowce, paciorkowce, gronkowce, drożdżaki, itp itd
Ostatnio stalem sie strasznym hipochondrykiem xd Stan zdrowia mam ok, w ogole nie choruje. Nie pamietam nawet, kiedy ostatnio gardlo mnie bolalo, albo ze bylem przeziebiony.
Ale tego cholerstwa zaczalem sie strasznie bac. Ostatnio np zrezygnowalem z polecanej pierogarni w innym miescie bo zauwazylem, ze w kuchni kobieta zmywala naczynia juz dosc mocno zuzyta gabka xd
Na przyklad
@alteron:
Albo jak bylem swiadkiem, jak ktos nie umyl rak przed krojeniem jedzenia, albo jak ktos nie umyl warzyw do zupy-
prawdopodobnie nie zjem ci tego xd wczesniej nie mialem z tym problemow xd
Nie mialem na przyklad problemu po calonocnym bujaniu sie po miescie, zbierajac na lapach mase patogenow zjesc to sama reka paczke czipsow xd a teraz cos mi sie poprzedstawialo, troche podchodzi pod #psychologia
@Prawilniak: Bać to się raczej nie ma czego, nie zachorujesz od tego. Ale prawda jest taka, ze to jest obrzydliwe. Wystarczy stanąć 5 min pod jakimś publicznym kiblem i popatrzeć - ręce myje może 1 na 10 osób, reszta albo moczy przez dwie sekundy, albo nawet nie, nawet po sraniu xD A ty potem dotykasz tych samych klamek, drzwi, przycisków i przenosisz to na swój telefon, okulary, zegarek, itd. (
@Prawilniak: Mnie nie pytaj ¯_(ツ)_/¯ szkoda 30 sekund wielkiemu panu. Ale jak mówiłem, nie zarazisz się od tego, co najwyżej trzeba czyścić swoje przedmioty, których dotykasz na mieście, telefon, wszelkie etui, itd. żeby te syfy się nie gromadziły tam, bo potem możesz mieć niespodziankę jak np. ściągniesz futerał z telefonu po pół roku xD
@Wjolka: No nie, ale przypadki sie zdarzaja. Jak dobrze wiesz niektore patogeny z rodziny "choroba brudnych rak" bardzo ciezko zidentyfikować , a objawy potrafia dawac jak cos rozwala w ogranizmie.
Zreszta, po wykryciu to i walka z niektorymi nie jest taka prosta.