Wpis z mikrobloga

Macie jakieś protipy, jak można coś dostać/ zapłacić mniejszy podatek od faktur itp.?
2miesiace temu założyłem JDG i pracuje w Holandii, faktury mam wystawiane co tydzień, jestem na ryczałcie 8.5% jako usługi spawalniczego. Na jakie PKD zmienić by mieć 5.5% ale tak żeby się nie #!$%@?? Tzn spawanie na budowie zaliczane jest do 5.5. Jakieś rady? No i czy każdej faktury muszę odprowadzić podatek? U mnie wyglada to tak że 4 tygodniowe faktury wysyłam do księgowej co miesiąc , a ona to oblicza itp
#firma #dzialanoscgospodarcza #podatki #prawo #pytanie #polska #pracbaza
  • 19
@zibizz1: No właśnie problem w tym że nie spawam na budowie, za to spawam w zakładzie konstrukcję stalowe przeznaczone na budowę, to też się zalicza? Jeśli nie, to jak to mogą sprawdzić. I czy wiesz jakieś PKD do takiego czegoś?
@Chapi:
Nie wiem na ile wystawiasz te FV, ale twoja kombinacja to 5,5% v 8,5%? 3pp?
Przy 10 000,00 zł masz na tym oszczędność 300 złotych i martwienie się czy przy kontroli ktoś ci się nie przypieprzy.
No i czy każdej faktury muszę odprowadzić podatek? U mnie wyglada to tak że 4 tygodniowe faktury wysyłam do księgowej co miesiąc , a ona to oblicza itp


@Chapi:
O dopiero to doczytałem. Czy od każdej faktury musisz odprowadzić podatek? Serio?