Wpis z mikrobloga

@czapayew: W zasadzie leczenie przez lekarza rodzinnego opiera się na postawieniu rozpoznania na podstawie wywiadu i badania fizykalnego a następnie wdrożeniu adekwatnej farmakoterapii i ewentualnych zaleceń co do stylu życia. Jeśli choroba wymaga leczenia u specjalisty to też kieruje do niego. Więc nie wiem czego ty #!$%@? oczekujesz ¯_(ツ)_/¯.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NieRozumiemIronii: daj namiary na cokolwiek tego typu na pw xd jeszcze żeby zdalnie było to w ogóle w pytę. Ja chłop że wsi to w innych widelkach żyję i teraz przy pracy zdalnej mam wrażenie, że ktoś mnie na hajs lekko kręci, bo rzuciłem za małe wymagania xd
Jak nie wyjeżdża? Ja wyjechałam po specce, tak samo 9 osób z naszej 20 osobowej grupy.

Podobne statystyki u siostry tuż po studiach. Także nie wiem skąd czerpiesz informacje.


@Wjolka: Z mojego roku na studiach na polibudzie też połowa #!$%@?ła, i co z tego? Statystyki wskazują, że emigruje ok 10% lekarzy, nie więcej niż w innych grupach zawodowych.
Ale to nie sonda decyduje, czy dużo, czy mało tylko rynek. A rynek pokazuje, że lepiej lekarzowi wyjechać (vide ilość lekarzy na 100k obywateli w Polsce). No i 24k brutto/miesiąc na jdg bez urlopów i innych benefitów to marnie.


@grb71: Co wy ludzie daliście sobie wmówić za głupoty z tym wyjeżdżaniem. Spójrz sobie na statystyki ile Polska wykształciła lekarzy przez ostatnie 30 lat a ile takie Niemcy i będziesz wiedział czemu