Wpis z mikrobloga

@jmuhha: Dużo, ale jak pójdziesz na swoje to będziesz miała 150 zł/ pacjenta, czyli 300 na godzinę ( ͡° ͜ʖ ͡°) także bier, wyrób markę a później prywatnie
@jmuhha: Oczywiście, że dużo. To, że to brutto nic nie zmienia, bo realnie taki przychód generujesz. To, że państwo okrada Cię ze znacznej części to już inna sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jmuhha: Ale to nie sonda decyduje, czy dużo, czy mało tylko rynek. A rynek pokazuje, że lepiej lekarzowi wyjechać (vide ilość lekarzy na 100k obywateli w Polsce). No i 24k brutto/miesiąc na jdg bez urlopów i innych benefitów to marnie.
@karamba16: Od kiedy to od kontraktu się odlicza 23%? Poza tym nawet jeśli od brutto liczysz netto to odejmujesz ~18.7% (netto + 23% = brutto). Jak robisz na B2B to VAT jest neutralny, więc się go pomija. W ogóle usługi medyczne są na 0% VAT. ZUS 1800 zł, a dochodowy 14% ryczałt. Bardziej doświadczony junior to jak dostanie 10k brutto to jest bardzo dobrze. 25k na kontrakcie to ma w Polsce
@Pawelkolega: w teorii to jest 4-5 pacjentów na godzinę, a w praktyce niekiedy jeden pacjent siedzi godzinę i nic z tym nie zrobisz. Odnosząc się do moralności, to myślę, że po spędzeniu całego życia w książkach i wiecznym stresie to chyba ludzie, którzy nie maja nic wspólnego z tym zawodem nie powinni zabierać zdania ;)
Takie klasyczne #!$%@?. Łooo, 24k.
Gadanie na poziomie "mój szef wystawił kontrahentowi fakturę na 30k,a mi płaci 5, to znaczy że zarobił 25k". Bez uwzględnienia kosztów, materiałów, czegokolwiek. Weź pod uwagę, że to jest B2B. Czyli na początek musisz zapłacić od tego ZUS + podatek. Urlop, choroba - nie pracujesz = nie zarabiasz. Więc jeśli chcesz mieć te 5 tygodni urlopu, które masz na UOP to w skali roku odlicz sobie od