Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 101
@Melograno: w metalu to trzeba chyba pneumatem dokręcać. Za to w elektronice, oooo panie... zwłaszcza w laptopach, jak kręcisz, krecisz i już czujesz że zaraz będzie miło siedziało, a tu właśnie śruba albo tam wyrywa z plastikowych zaczepów tą nakrętkę, albo okazuje się z wosku i właśnie rozwaliłeś gwint xD
I teraz nie wiadomo, czy moczyć ją w jakimś superglue, czy i tak się będzie trzymać dzięki nadziei i wierze, więc
@Melograno: z odkręcaniem też to działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pamiętam akcję serwisową na stoczni w suchym doku, gdzie odkręcaliśmy śruby płatów steru strumieniowego.
Suchy dok trwa zwykle 2-3 tygodnie, więc czasu na zdjęcie steru, transport na warsztat i wymianę łożysk, przegląd przekładni wewnątrz jest w ch*j mało.

Zwykle na zdjęcie takiego ustrojstwa z konstrukcji statku trwa jakiś dzień, ale jedna śruba postanowiła snie chcieć się odkręcić
Pobierz Iskaryota - @Melograno: z odkręcaniem też to działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pamiętam akcję ser...
źródło: comment_1662617229fNIXwDVuBOly1tpsb6ilBv.jpg
@swecy_mje_plendzo: ja miałem takie uczucie gdy odkręciłem śrubę od poduszki silnika w samochodzie która miała całkiem obrobiony łeb za pomocą takiej nasadki

półmetrowe ramie, nasadka udarowa za 40zł i cyk puściło od ręki, a wcześniej byłem w 4 warsztatach samochodowych i każdy do spawacza odsyłał
Pobierz Loginconajmniej4znaki - @swecymjeplendzo: ja miałem takie uczucie gdy odkręciłem śrub...
źródło: comment_1662618534IGBCWITLezyIx8BxnHpudX.jpg
@Fanatyk_Wedkarstwa: zwykle urywa się łeb śruby, bo to jest najsłabszy punkt (tzw. karb). Gwint trzyma się mocno w gnieździe, a ty od góry przykładasz moment skręcający do "luźnej" części śruby czyli jej główki. Czyli z jednej strony mi co trzymasz a z drugiej skręcasz element. Spróbuj tak zrobić z butelką to zobaczysz co się z nią zrobi ( ͡° ͜ʖ ͡°). Naprężenia próbują się gdzieś rozejść, materiał
@Fanatyk_Wedkarstwa: każda śruba, zależnie od klasy ma określoną wytrzymalosc na rozciąganie, jeżeli dokręcisz za mocno, to śruba zwyczajnie się rozrywa. Tak się dzieje, jeżeli masz śrubę i nakrętka z tego samego tworzywa, o tych samych parametrach i wkręcasz śrubę na odpowiednią długość gwintu.
Jeżeli śruba i nakrętka ma inne wytrzymałości, lub wkręcona jest zbyt płytko, to wtedy zazwyczaj zrywa się gwint w gnieździe lub na śrubie, zależy co jest mniej wytrzymałe.