Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wyjaśnijcie mi, czy to ze mną jest problem, bo już nie wiem... zacząłem pracę jako Data Scientist w firmie z +- 200 osobami.

Projekt, nad którym mam pracować, sprowadza się do automatyzacji procesów ( sieci neuronowe i te sprawy ). Z tego, co zdążyłem się dowiedzieć, projekt jest dosyć istotny. W zespole jest 5 osób; 3 zajmują się rzeczami stricte technicznymi ( kamerki, dokumentacja itd. ), a ja i jeszcze jedna osoba zajmujemy się częścią machine learning'ową. Wczoraj popołudniu dostałem zadanie opracować model do klasyfikacji video.

W czym jest problem? W firmie nie ma ŻADNEGO eksperta od AI, ta druga kobieta, zajmująca się podobną tematyką, ogarnia apsekty teoretyczne związane z AI / ML gorzej ode mnie, a to jest moja pierwsza praca. Na rozmowie rekrutacyjnej w ogóle mówiłem, że optowałbym za stażem ( koniec końców wyszedł junior na zleceniu ).

Czy tak to zawsze wygląda? Chciałbym się popytać - przykładowo - o to, jaki rodzaj sieci RNN / CNN byłby najlepszy do zadania ( ew. z jakiej stronki brać już gotowe modele ), a zupełnie nie mam jak. No nie tak sobie wyobrażałem pierwszą pracę w IT...

#pracait #programista15k #programowanie #informatyka #praca #pracbaza

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63188b79ca8dcba1dc1bb1d4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 12
Może są jakieś gotowce np z aws? Lub zobacz sobie jakiś gotowy projekt na udemy, generalnie co nie zrobisz będzie spoko byle żebyś coś zrobił
@AnonimoweMirkoWyznania: tranfiles na mega januszex, az tak zle to trzeba miec talent zeby trafic XD
normalnie to ma sie przypisanego mentora albo chociaz seniora w zespole ktory cie bedzie nakierowywal i zawsze mozesz konsultowac rozne rzeczy
tak jak masz to nawet nie wiadomo czy sie zlych wzorcow nie nauczysz i imo uciekaj szybko z tego miejsca XD
ZrzędliwyWybranek: z pespektywy prawie seniora to uwazam, ze trafilo Ci sie zloto.
Jestes entry level ale masz wszystko zrobic sam. Mozesz dowiezc gowno a nikt nie bedzie krzyczal.
Mozesz swoje modele ulepszac, mozesz popelnic wszystkie bledy jakie i tak bys musial popelnic w karierze.

Zazwyczaj wlasnie masz nad soba kilku bubkow seniorow, ktorzy maja jeszcze napinke (bo maja renome), a Ty mozesz zrobic wszystko po swojemu.
Glowa do gory
---

Zaakceptował: