Wpis z mikrobloga

Miał ktoś z was Łojotokowe zapalenie skóry twarzy i skóry głowy? Na dermatologa i leki wydany już ponad 1k a efektów zero (chodzi głownie o głowe)

Od pewnego czasu zauwazylem ze nadmiernie wypadaja mi włosy i swędzi mnie skora głowy. Udałem sie dermatologa a ten mówi że nie można stwierdzić czy co to jest Czy łuszczyca czy ŁZS (jednak pozniej mowi ze to nie luszczyca ale tez nie potwierdza ze to ŁZS, wg mnie to jest to bo wszystkie objawy pasują). Zrobilem badania tam mi wyszlo ze mam niedobór witaminy D3 i wyzszy poziom bakteri drozdzakow czy jakoś tak.

Włosy wypadaja i teraz w ogóle łuszczaca skóra zaczyna mi sie na czoło przenosić, dodatkowo brwi też zaczeły wypadac.

Do tej pory stosowałem
Witamine D3
Elocom - na głowe i uszy(na uszach pomaga, na glownie nie)
Vitaminium PP 200mg
Biotyne
Flufocast 150mg (tabletka co tydzien)
Szampon Stieprox ( nie dzialal praktycznie w ogole)
Szampon Capitis duo ( Glowa nie swędzi ale włosy dalej wypadają no i jest git gdy stosuje sie go codziennie)
DX2 - Włosy dalej wypadają i swędzą

Jezeli chodzi o diete i prowaddzony tryb zycia to ostatnio jest z tym kiepsko.

Piszcie co wam pomogło, po czym zaobserwowaliscie najlepsze efekty, jaki macie doswiadczenia z ŁZS albo podobnymi objawami ( nie robią mi sie zakola ani gniazdo).

#dermatologia #dermatolog #medycyna #lekarz #pomocy #apteka #kosmetyki #wlosy #zdrowie #uroda
  • 13
  • Odpowiedz
Udałem sie dermatologa a ten mówi że nie można stwierdzić czy co to jest Czy łuszczyca czy ŁZS


@lenopalenox: Jak k*rwa nie można jak można. Pierwszy lepszy gabinet diagnostyczny, robisz wymaz ze skóry głowy mikrobiologiczny i mykologiczny. Jak wyjdzie, że źródłem są bakterie, to bierzesz antybiotyk, a jak grzyb, to dobierasz odpowiednie preparaty, ew ketokonazol w tabletkach, a nie k*rwa witaminy i sterydy na załagodzenie świądu xD.
Do tego polecam jeszcze
  • Odpowiedz