Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 73
784 333 + 144 + 161 + 96 + 120 + 91 = 784 945

Kilka dni z rowerem na Kujawach.

91 - Pociąg do Torunia. Bardzo ładne miasto, dużo ciekawych miejscówek do odkrycia, sporo zwiedzania, również i tego mniej rowerowego, czyli po muzeach, ratuszach, ruinach zamku krzyżackiego. Czasowo długo to zeszło, więc trzeba było trochę skrócić zaplanowaną trasę, no ale dzięki temu na pewno będzie okazja jeszcze tam wrócić ( ʖ̯)Następnie gmina Wielka Nieszawka z ciekawym Olenderskim Parkiem Etnograficznym, niestety dotarłem na 5 minut przed zamknięciem bram, więc trzeba było "zwiedzać" z odległości ¯(ツ)/¯ Dalej przez Gniewkowo do mety w Kruszwicy.

120 - Trasa do Kleczewa wraz z @Gulgava, któremu chciało się przebijać pociągiem w dwie strony specjalnie na spotkanie ;) Dzięki! Tereny mocno kopalniane, więc sporo odkrywania pokopalnianych miejscówek, jak i później kilka punktów widokowych na te czynne odkrywki.

96 - Kujawskie i północno-wielkopolskie jeziorka, Przyjezierze, gmina Wilczyn i Lasy Miradzkie. Fajna, chilloutowa trasa, odszukałem też posąg Światowida, czy zajechałem do prasłowiańskiej osady nad Gopłem.

161 - Wschodnie Pałuki i Żnin jako główny cel. Na start Janikowo i Jezioro Pakowskie, dalej odszukany Głaz Narzutowy "Kamienny Dom" oraz Źródło Św Huberta nad Jeziorem Ostrówieckim. W Żninie objazd wokół Jeziora Żnińskiego Dużego, sporo kolejowych zakamarków, zarówno czynnych wąskotorowych, jak i tych zwykłych zarośniętych ;) Nie zabrakło też słynnej Cukrowni Żnin, czyli dawnego zakładu zamienionego w klimatyczny kompleks hotelowy. Dalej drugi z głównych celów, czyli Wenecja, tam ruiny zamku i muzeum kolejki wąskotorowej. Na koniec znów Jezioro Pakowskie z pałacem w Kołudzie Małej, czy z miejscówką przy kolejce liniowej do zakładów sodowych w Janikowie.

144 - Na pociąg powrotny do Wrześni. Wcześniej objazd Witkowa, gmin Orchowo i Niechanowo, czy dużego ośrodka wypoczynkowego w Skorzęcinie.

#rowerowyrownik #gravel #100km #bikepacking

Skrypt | Statystyki
Pobierz
źródło: comment_1662544796QmJdcQP5bokcRCYN4PzgwQ.jpg
  • 26