Wpis z mikrobloga

@camaro96: Kiedy Wy przestaniecie polecać zwykłym użytkownikom którzy chcą mieć po prostu działający system jakieś niszowe dystrybucje, zamiast wybrać jedne z największych dystrybucji, które mają wsparcie największych Linuxowych molochów?

Polecacie zwykłym ludziom jakiegoś Zdzichu Linux OS, a potem bohatersko próbują rozwiązać problemy, których nie mieliby normalnie i ostatecznie kończy się tym, że instalują z powrotem Windowsa.
@camaro96: Nie będzie, aktualizacje robi distro źródłowe tj. RH. Jak RH nie zrobi aktualizacji, to w Euro też jej nie będzie (a jak będzie, to znaczy że jednak nie jest kompatybilna z RHEL). Poza tym: Jest o szerszym wsparciu społeczności międzynarodowej RockyLinux, tworzony przez twórce CentOS-a. No i RHEL ma darmową subskrypcję do wykorzystania niekomercyjnego w domu (można wtedy pominąć rodzimego dostawce, i mieć szybciej wdrożone nowości/aktualizacje). Natomiast RHEL i jego
@camaro96: Ubuntu LTS ma 5 lat standardowego wsparcia. Przy czym przy zwykłym użytkowaniu nie ma opcji żeby aktualizacja do kolejnej wersji LTS mogła cokolwiek zepsuć.
A w te 5 lat Facebook zdąży zmienić interfejs 2 razy i będzie to większa uciążliwość dla takiego człowieka, niż to że zmieni mu się domyślna tapeta przy aktualizacji do nowszej wersji.
@59b862cef4:

Przy czym przy zwykłym użytkowaniu nie ma opcji żeby aktualizacja do kolejnej wersji LTS mogła cokolwiek zepsuć.


Nie ma?
Co jeśli komputer jest dość stary i nie obsłuży systemu skompilowanego stricte pod x86-64-v2 i po aktualizacji okaże się, że uruchamianie nowego systemu kończy się na kernel panic?

Nadal nie rozumiem, jaką tutaj - w tym kontekście - zaletę mają dystrybucje z rodziny Debianowej nad tymi opartymi na RHEL.
@Rave_77: Zainstalowałem teściowi bo nie ogarniał już windowsa i do dzisiaj ani razu nie zgłosił że coś mu tam wyskakuje, robi sie samo, nie działa. Bedzie ponad rok a na komputerach się zna jak wilk na gwiazdach, odpala i działa jak na maku, żadnych problemów z ogarnianiem przelewów w bankach czy zamulaniem.
Niczego się nie uczył, dostał, pokazałem gdzie sie odpala przeglądarke, jak zamykać, włączać i tyle wystarczyło.

Fedora jest troche
@Kryspin013: W sumie to napisałem w oparciu o własne doświadczenie z KDE Neon, jest wstępnie dobrze skonfigurowany, ma proste ustawienia i zawsze działą bo bazą jest Ubuntu LTS. Sam używałem kilka miesięcy (teraz używam środowiska GNOME i siłą rzeczy NEON został zastąpiony), Mój tata na swoim laptopie używa Neona od kilku lat, i co którąś wizytę robię upgrade, wcześniej używał Windows 7, nigdy nie narzekał a jest życiową marudą. Chcąc polecić