Wpis z mikrobloga

czemu komuchy tak zajadle bronią Rosyjskich zbrodniarzy wojennych? przecież jakby tak pomyśleć Rosja to najgorsze co sie przytrafiło ideologii komunistycznej, nie ma gorszej reklamy dla tej pięknej idei niż to jak została zaimplementowana u "Wielkiego brata" a towarzysze dalej jawnie zakłamują historie np: żołnierzy wyklętych wyzywając od terrorystów(całkowicie ignorując ich tragiczny brak wyboru) rozprowadzając fejki o tym że władza nie maczała palcy podczas Hołodomoru i że był on normalną katastrofą(co patrząc na ilość dowodów przypomina już negowanie Holokaustu) ale o ile rozumiem jeszcze bronienie ZSRR(rozumiem nie akceptuje) tak obrona Federacji Rosyjskiej to już bezsens totalny, przecież ten gangstersko-oligarchiczny twór nie ma nic wspólnego z dawnymi ideami socjalistycznymi poprzednika, sam nie jestem idiotą ślepo zakochanym w Stanach jak wielu tutaj, ale bronienie imperializmu Rosji bo nie podoba się imperializm USA to bezsens
#ukraina #rosja #wojna #antykapitalizm
  • 21
@morgiel: Osoby które opisujesz to ludzie, którzy po prostu używają określenia komunista jako sposób na samoidentyfikację. Nie interesują ich prawa pracownicze, proletariat i dążenie do dobrobytu, a po prostu chcą przynależeć do jakiejś fajnej grupy, w tym wypadku machającej ładnymi czerwonymi flagami. Ich idee są płytkie, pozbawione jakiejkolwiek analizy, często sprowadzają się po prostu do "zachód zły - przeciwnicy zachodu dobrzy" i z tego mamy takie kwiatki, jak bronienie imperialistycznej Rosji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@morgiel: no tego łebka to za reprezentanta wszystkich komuchów to nie bierz XD Z tego co widziałem to zwolennicy putinowskiej Rosji wcale nie stanowią tam większości. Kiedyś to tak, ale zmieniło się gdy Rosja wzięła się za gejów.
nie ma gorszej reklamy dla tej pięknej idei


@morgiel: komunizm ZAWSZE I WSZĘDZIE, w każdym kraju, na każdej szerokości geograficznej, jako ustrój, doprowadzał do śmierci i cierpień milionów ludzi, jest najbardziej zbrodniczym systemem w historii. Trzeba być ekstremalnym ignorantem, żeby nazywać ten utopijny system piękną ideą. komunizm jest największym kłamstwem intelektualnym w historii świata

a ten chłop to znany powszechnie fanatyk, nikogo nie obchodzą jego popierdy oprócz ABW
@MadOMaMKruci: być może, kto wie. może zaraz wskażesz i opiszesz mi kraj w którym komunizm był zbawieniem dla jego mieszkańców, a nie głodem, terrorem, totalitaryzmem, niesprawiedliwością i zniszczeniem

ale może jest tak, że nie odróżniasz romantycznej i naiwnej teorii od brutalnej praktyki i wydaje Ci się jednoosobowo, że w Twoi prywatnym pokoju gdzie jesteś sam, komunizm działa. czekam na jakieś konkretne dowody i argumenty, bo technologia iks de tutaj się nie
@stefekburczymuha Myślę że często przypisujesz krzywdy wyrządzone przez autorytarne reżimy (faktycznie pawające się jakoś ideami okołomarksistowskimi) do samego komunizmu, który sam w swoich założeniach jest wolnosciowy, marks sprzeciwiał się zarówno podziale klasowym ekonomicznym jak i społecznym (czym jest autorytaryzm, rządzący i rządzeni) Socjalizm, ponieważ komunizmu nie udało się jeszcze nigdzie osiągnąć, niejednokrotnie poprawił stan życiowy w wielu miejscach. Przykłady: Albania, Chile, komuna paryska, machnowszczyzna czy nawet to ZSRR, gdzie w swoich początkowych
@MadOMaMKruci: czyli trafiłem, jesteś fanem teorii ignorującym praktykę

gdzie w swoich początkowych stacjach był to bardzo obiecujący i prosperujący twór, który z Rosji stworzył potęgę gospodarczą jak i militarną <


tutaj przestałem czytać, chyba, że masz konkretne dane w liczbach na temat np kolektywizacji i jej prosperity, bo to co piszesz to jest opinia a nie obiektywne dane

skoro komunizm jest taki dobry, to czemu robotnicy i chłopi na całym świecie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@morgiel: ZSRR nie ma, więc się ostał ino tylko fetysz "antyimperializmu" (który można sprowadzić do przekonania, że za światowym kapitalizmem stoi USA z przystawkami, wystarczy je pokonać a droga do socjalizmu stoi otworem). Takiego "komunisty" nie bardzo interesują ofiary zbrodni napaści, bo patrzy z perspektywy geopolitycznej na świat jako strefę wpływów "dobrych" (nie-NATO, a więc również takie na wskroś reakcyjne reżimy jak Iran, byleby miały na pieńku z zachodem) i "złych",
@stefekburczymuha Broni się przed nim to USA, które to regularnie zgniata w zarodku wszelkie próby wyzwolenia z neoliberalnych łap kraje afrykańskie, zabijając demokratycznie wybranych socjalistycznych przywódców, żeby na następne lata osadzić na stołkach swoje marionetki. Zanim mnie nazwiesz onucą, Rosję też #!$%@?ć, bo stała się tym co przed laty obiecywała zniszczyć
komunizm ZAWSZE I WSZĘDZIE, w każdym kraju, na każdej szerokości geograficznej, jako ustrój, doprowadzał do śmierci i cierpień milionów ludzi, jest najbardziej zbrodniczym systemem w historii. Trzeba być ekstremalnym ignorantem, żeby nazywać ten utopijny system piękną ideą. komunizm jest największym kłamstwem intelektualnym w historii świata

a ten chłop to znany powszechnie fanatyk, nikogo nie obchodzą jego popierdy oprócz ABW


@stefekburczymuha: Chyba zapomniałeś o liberalizmie odpowiedzialnym za niepoliczalną liczbę ofiar, choćby w
@TheKirghizLight: bycie krytykiem komunizmu nie oznacza bycie jednocześnie obrońcą liberalizmu, którego wady również dostrzegam. Pomijając świat który od zawsze był zbudowany na chciwości, oraz wojny, które od zawsze toczyli ludzie, zazwyczaj z mało szlachetnych pobudek, nadal z mojej wiedzy wynika, że nie było gorszych systemów niż totalitarne. A do takich systemów zalicza się właśnie komunizm. Sam sobie odpowiedz, w jakim systemie Ty byś wolał żyć. Nie chodzi mi tutaj o jakieś
bycie krytykiem komunizmu nie oznacza bycie jednocześnie obrońcą liberalizmu, którego wady również dostrzegam. Pomijając świat który od zawsze był zbudowany na chciwości, oraz wojny, które od zawsze toczyli ludzie, zazwyczaj z mało szlachetnych pobudek, nadal z mojej wiedzy wynika, że nie było gorszych systemów niż totalitarne.


@stefekburczymuha: Fakt, mój błąd.

A do takich systemów zalicza się właśnie komunizm.


Jak się go spłyci to tak. Jak się jednak spojrzy na sam problem