Wpis z mikrobloga

2023 to będzie rok zakończenia światowego #!$%@?, które rozpoczęło się 3 lata temu.

1. Ukraina wyprze Rosję z ich terenów i dostanie dziesiątki miliardów dolarów na odbudowę - od Amerykanów, UE, czy tanich linii kredytowych z MFW. Uchodźcy wojenni wrócą do siebie. W Polsce drastycznie spadną czynsze najmu.

2. W drugiej połowie roku powinniśmy być już po kryzysie energetycznym. Stopy procentowe przestaną rosnąć, inflacja zacznie hamować. Ceny nieruchomości powinny już być wyraźnie niższe, pewnie wrócą na poziomy 2019 albo lepiej.

3. Na jesieni odbędą się wybory, które pis przegra. Rozpocznie się mozolny proces odbudowy kraju, tak pod względem gospodarczym jak i kultury politycznej. Powoli będzie odbudowywane zaufanie obywateli do państwa, a także stosunki z UE.

Minusem jest to, że w 2023 będzie startowali z poziomu prawdopodobnie wieloletniej recesji, wzrostu bezrobocia, spadku poziomu inwestycji. Ale mimo takich warunków wróci pewna normalność, której dawno w tym kraju nie było.

#nieruchomosci #gielda #recesja #bekazpisu #takbedzie
  • 43
@mickpl

1. Wojna raczej się nie skończy w przeciągu roku, na jakieś duże fundusze na odbudowę też bym nie liczył, ale dzięki stabilizacji sytuacji prawdopodobnie ilość uchodźców będzie się zmniejszać - a raczej wyraźnego spowolnienia naszej gospodarki która przestanie generować łatwo dostępne miejsca pracy, a raczej je zredukuje

2. Prawdopodobnie tak, a tym że ceny nieruchomości tak szybką nie poleca, musiałoby być naprawdę źle w gospodarce....

3. PiS nie ma szans wygrać
@mickpl: 1. Wojna na Ukrainie nie skończy się w przyszłym roku. Rosja będzie od czasu do czasu bombardować Ukraińców w głębi kraju.

2. Kryzys energetyczny dopiero się będzie rozwijał. Stopy najprawdopodobniej nie będą rosły bo rok wyborczy. Inflacja możliwe, że zacznie spadać, jednocześnie będzie wzrost bezrobocia. Ceny nieruchomości będą spadać, ale to jest proces powolny.

3. PIS nie przegra wyborów, bo może zorganizują je na wiosnę.
@mickpl: Ostatnio waląc konia tarłem go tak mocno że wyszedł spermowy dżin i chciał spełnić moje 2 życzenia poprosiłem go by Ukraińcy wygrali wojne i putin umarł w męczarniach. Spermodżin zaczął się krzywić i mówił że to niemożliwe ale spytał o drugie życzenie. Gdy mu powiedział by PIS przegrał wybory, dżin spytał w jaki sposób putin ma umrzeć teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)