Wpis z mikrobloga

Policzyłem sobie wszystkie wydatki i wychodzi na to, że żeby czegokolwiek się dorobić to muszę wrócić do mieszkania z mamą.
Wypłata 15k.
Koszty:
- 1k koszty prowadzenia działalności (księgowa, wirtualny adres, ubezpieczenie)
- 1k odłozenie na bezpłatny "urlop"
- 1k odłożenie na wakacje
- 2k jedzenie i podstawowe produkty jak środki czystości
- 1k amortyzacja ubrań i sprzętu
- 1k podróże do babci i głupoty
- 1k suplementy i ziółeczka
- 1k doktury
- 1k ksiunżki, certyfikaty i lekcje angielskiego
- 1k odkładanie na emeryturę kupując akcje
zostaje 4k.

wynajem 2 pok. mieszkania z kosztami i czynszem blisko centrum #lublin to 3k i na zadiupiu 4k w #warszawa

Zostaje 0zł.
#pracbaza #polska #programista15k
e.....z - Policzyłem sobie wszystkie wydatki i wychodzi na to, że żeby czegokolwiek s...

źródło: comment_1662148282mCZOab7HxFXmr4Oc6bH3E0.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
@eternalzz: jakbym tyle zarabial to też bym mieszkał że starymi a za oszczędzony hajs latał na wakacje co miesiąc i miał ciekawsze życie niz te wynajęte mieszkanie w którym tylko śpie
  • Odpowiedz
@eternalzz: jak wydajesz 500zl na transport to nie taniej kupić auto za 10k? Czym dojeżdżasz ze tyle Cię kosztuje? Uberem przez pół polski?
  • Odpowiedz
@NoMoreTearsJustSmile: np. jak masz 24 pary majtek, i jedne majtasy wytrzymują 100 założeń, to 1 założenie majtasów za 20 zł kosztuje 20 gr.


@eternalzz pełna zgoda. Jak dorzucisz do tego koszulkę, spodnie i skarpety to może wyjdzie 1.50zł. Jak masz drogie ciuchy to może nawet 3zł. To daje jakieś 90zł miesiecznie. Nie wiem co jest tym sprzętem ale powiedzmy, że telefon, laptop, monitor i pierdoły typu słuchawki. Pewnie z 10j wartości w sumie. No i takie rzeczy raczej z 3-4 lata podziałają. Więc dajmy na to 40 miesięcy. No to jest 90+250 = 340zł miesięcznie.

Jak na lekarzy wydajesz 1k miesięcznie to sobie kup pakiet Luxmed lub Medicover i wyjdzie Ci
  • Odpowiedz
575 zł, w zakrągleniu 1k


@eternalzz jak wszystko tak zaokrąglasz to chyba coś tam jednak zostaje ( ͡º ͜ʖ͡º)

Trochę wow, że tak dużo wymagasz od kompa, by co 3 lata wydać na niego 10k, a telefon za 1k jesteś w stanie używać 6 lat. Ja mam kompa za 4k i po 5 latach powoli planuje się go pozbyć. Telefon też mam za 1k (no 800zł) i już po 2 latach się powoli przymierzam do
  • Odpowiedz
@Leithain: kupuję motorolle te z mocną baterią... i dzięki temu po 4 latach jej pojemność jest taka jak nowego telefonu innego. ładuję też przez usb od kompa, z mniejszym napieciem to tez wydluza zywotnosc chyba i pojemnosc, bo elektrony są legancko spakowane.
no teraz nie mam na szczescie OC, bo sie rypnęli w umowie, dzięki czemu mam odpowiedzialność ograniczoną do 1/3 pensji xD (kara umowna zastępuje odpowiedzialność), ale jakbym miał
  • Odpowiedz
@siemasz_ziomek: jak wpiszesz karę za #!$%@? to jak #!$%@? płacisz karę i nie mogą dochdozić odszkodowania wtedy.

chyba, że napiszą, "kara za #!$%@? niewyklucza mozliwosci dochodzenia odszkodowania przewyzszajacego te kare" a oni jakos to w złe słowa ubrali i prawnik mi powiedział, że nie ma czegoś takiego i odpowiadam tylko karą umowną czyli 1/3 pensji
  • Odpowiedz