Wpis z mikrobloga

Platforma od kobiet dla kobiet, pomagająca kobietom znaleźć pracę w IT dostała dofinansowanie w wysokości 827 235 PLN otrzymanego z Funduszy Norweskich w ramach umowy na realizację projektu "Kompleksowa platforma cyfrowa wspierająca zmianę ścieżki kariery zawodowej na branżę wysokich technologii". Celem projektu jest opracowanie nowego cyfrowego produktu (platformy Dare IT) i wdrożenie go do przedsiębiorstwa Wnioskodawcy. Platforma wspiera naszą grupę docelową (członków Dare IT) w procesie znalezienia pierwszej pracy w branży IT i poprzez tworzoną społeczność integrację i współpracę w branży.

https://www.dareit.io/norway-grants-pl

W tym oficjalnym tekście nie ma nic o kobietach, ale sama akcja dyskryminuje mężczyzn
Tutaj pismo od

zgodnie z informacjami uzyskanymi od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) - Operatora Programu „Rozwój Przedsiębiorczości i Innowacje” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego, projekt realizowany przez firmę Dare IT Sp. z o.o. uzyskał wsparcie w ramach Schematu Małych Grantów dla Przedsiębiorczych Kobiet. Przytoczone przez PARP oświadczenie beneficjenta zawarte we wniosku aplikacyjnym stanowi: „Rezultaty projektu mają wspierać kobiety w rozwoju zawodowym w branży, w której ich udział jest obecnie niewielki. Pożądane efekty projektu skupiają na 3 obszarach: (1) zwiększenie przekonania o własnej skuteczności w obszarze podjęcia pracy w sektorze IT wśród kobiet, (2) zapewnienie im niezbędnego wsparcia / narzędzi, aby z powodzeniem ubiegać się o swoją pierwszą pracę w branży IT, oraz (3) w ten sposób zwiększenie liczby kobiet w całym sektorze IT. Jednocześnie w projekcie nie będą dyskryminowane osoby ze względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, religię, wyznanie, światopogląd, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną.

Platforma Dare IT dostępna będzie dla wszystkich tych grup.”

Jeśli uważacie że sama idea tego programu jest dyskryminująca napiszcie do ministerstwa:
eog@mfipr.gov.pl
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Wg mnie w IT jest wystarczająca liczba kobiet i nie są dyskryminowane, mogą korzystać z internetu tak samo jak mężczyźni, czy jakiś bootcampów.

Nie wierzę że jakaś inicjatywa mężczyzn dla mężczyzn, dostała by grant od ministerstwa, funduszu norweskiego.

Śmiało zgłaszajcie się i zobaczymy czy nie dyskryminują:
https://mentoring.dareit.io/

#pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #polska #pracait
Wynoszony - Platforma od kobiet dla kobiet, pomagająca kobietom znaleźć pracę w IT do...

źródło: comment_1662140909i2sRAqeVwOyk0zG6qkqLqk.jpg

Pobierz
  • 2
Jestem programistą, 8 lat doświadczenia. Pracowałem w poprzedniej firmie ok. połowę tego czasu, połowę w obecnej. W poprzedniej firmie pracowałem w dziale badawczo-rozwojowym. Przez wiele lat spotkałem się z kilkudziesięcioma innymi programistami i jeżeli chodzi o płeć, to podobno jeszcze przede mną była jakaś, a w czasie mojej pracy, to była jedna dziewczyna na praktykach miesiąc, która zajmowała się inżynierią lotnictwa (nasz dział m. in. zajmował się dronami), a z programistów to
@blargotron co do presji środowiska, to byłam jedną dziewczyną w klasie (technikum elektroniczne) i polecam ten styl życia ( ͡º ͜ʖ͡º)
Miasteczko powiatowe (tzw #!$%@?) i też byl spory szok dla niektórych, ale z mojej strony bardzo miło wspominam.
Technikum przygotowało mnie do przebywania w męskim towarzystwie, dzięki czemu na studiach (informatyka) i w pracy (IT, QA) było mi lżej pewne rzeczy ogarnąć:)
Nie uważam, że kobiety