Wpis z mikrobloga

#zabka #sklepy

Jak ja nienawidze sieci ŻABKA.
Te płazy zastąpiły prawie wszystkie małe sklepiki stając się monopolistą zabierając to co było najlpesze w tych sklepach - lokalne produkty.

Jak pójdziesz do tej żabki w Lubinie czy w Lublinie, Gdyni czy Katowicach - produkty są takie same, sklep wygląda tak samo - wszystko to samo.
Brak jakichkolwiek lokalnycch produktów.

Kiedyś było tak, że każdy sklepik był inny - miał swoje lokalne unikatowe produkty.
Działało to tak, że ktoś produkując lokalnie produkty jeździł po sklepach i proponował i sprzedaż - dogadywali się i mogłeś kupić coś fajnego, lokalnego, unikatowego.

A żapka? Nie! My mamy swoje magazyny i żaden uj, tylko to co mamy.
Problem byłby mniejszy gdyby te żabki się tak nie rozmnażały. Niestety przejmują wszystko co się da.
Pobierz
źródło: comment_1662038759jUWtmP2OPR9670yjvyFjlr.jpg
  • 148
wy chyba już nie pamiętacie że wszystkie te sklepiki osiedlowe też były w #!$%@? drogie i nie było żadnych problem w porównaniu do żabeczki
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kochamschabowe: w Poznaniu przy rynku jeżyckim są 3 żabki, jak dziewczyna tak pracowała to z każdej do drugiej można było pomachać xd i uwierz mi ludzie są #!$%@? i potrafią robić zakupy za 400 PLN w środę o 14 w żabce ! I to dużo takich delikwentów było. Ale mimo wszystko żabka król jest blisko wiesz co możesz kupić i wiesz że będzie otwarta
@rvva1: kurła kiedyś to w sklepie w Katowicach sprzedawali węgiel do jedzenia, w Krakowie precle, w Gdańsku rybę a w Poznaniu ziemnioki, a teraz te Żabki co sprzedają jakieś panininy włoskie i jeszcze w niedzielę działają zamiast bezbożnicy do kościoła iść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rvva1: do tego powoduje, ze w sumie monopolowe za kazdym rogiem i dlugoczynne. w kraju próbuj ludzi ze skłonnością do alkolouzmu,to srednio madre
@rvva1: lubie Żabki mają, dużo plusów ale też minusów. Przede wszystkich są cholernie drogie a jak coś jest ciut tańsze to musisz tego kupić 4 sztuki. No i monopol nigdy nie jest dobry a żabka nie ma żadnej konkurencji jeśli chodzi o małe osiedlowe sklepy. Na osiedlach potrafi być dwie żabki w promieniu 100 metrów. Teraz już nawet zaczyna kosić w mniejszych miasteczkach.
@rvva1: aż się Kuria musiałem zalogować bo me oburzenie sięgnęło zenitu. Osiedlowe sklepiki mają lodówki jako półki. Jest lodówka browar stoi ale ciepły bo prąd kosztuje. Jako alkoholik nie wyobrażam sobie picia ciepłego piwa. Mam argusa w Lidku za 2 zł ok, ale to trzeba wcześniej schłodzić. W żabce jest seta z lodówki i 4 portrery bałtyckie na promo. Sytuacja z wczoraj bo akurat skończyła się 3 wszywka i lece. W
@alyaoo: W mazowieckim jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) A przynajmniej była jakiś czas temu. Ale prawda, zatowarowanie rożni się miedzy sklepami w zależności od regionu, klienta i wielkości żabki - wyżej to już pisałem.
@doznanie: aż tak ci mózg wyprali? płace uczciwie podatki (na UOP) i wypłacam sobie gotóweczkę bo tak mi jest lepiej ogarnąć budżet i daje mi to gwarancję że jutro też to będzie moja decyzja czym zapłacę. System bankowy jest bardziej zawodny od gotówki a jej brak jest szkodliwy społecznie
@wytrzzeszcz: Ja gotówkę tylko do napiwków noszę. Nie wyobrażam sobie płacić gotówką, specjalnie chodzić i ja wypłacać. Nawet portfela nie muszę nosić ani karty, płacę telefonem przez applepay. A budżet jednak oganiam lepiej jak widzę wszystko na ekranie komputera/telefonu. Kwestia przyzwyczajenia.