Wpis z mikrobloga

#zabka #sklepy

Jak ja nienawidze sieci ŻABKA.
Te płazy zastąpiły prawie wszystkie małe sklepiki stając się monopolistą zabierając to co było najlpesze w tych sklepach - lokalne produkty.

Jak pójdziesz do tej żabki w Lubinie czy w Lublinie, Gdyni czy Katowicach - produkty są takie same, sklep wygląda tak samo - wszystko to samo.
Brak jakichkolwiek lokalnycch produktów.

Kiedyś było tak, że każdy sklepik był inny - miał swoje lokalne unikatowe produkty.
Działało to tak, że ktoś produkując lokalnie produkty jeździł po sklepach i proponował i sprzedaż - dogadywali się i mogłeś kupić coś fajnego, lokalnego, unikatowego.

A żapka? Nie! My mamy swoje magazyny i żaden uj, tylko to co mamy.
Problem byłby mniejszy gdyby te żabki się tak nie rozmnażały. Niestety przejmują wszystko co się da.
Pobierz rvva1 - #zabka #sklepy

Jak ja nienawidze sieci ŻABKA. 
Te płazy zastąpiły prawie ...
źródło: comment_1662038759jUWtmP2OPR9670yjvyFjlr.jpg
  • 148
@SOLDIER_OF_FROGTAN: No mogą i jak widać ludzie to akceptują. Chce kupić pierdołę do kolacji bo mi brakuje jednego składnika to idę do żabki pod nosem, nie będę grzał do jakiegoś marketu.
Też kupuje na zapas w marketach ale nie jestem w stanie mieć wszystkiego w domu na co przyjdzie mi ochota.
A te ceny to nie są jakieś straszne. 1zł więcej na puszce tuńczyka którego ostatnio kupowałem? A przekąski typu chipsy,
@rvva1 Tymczasem w Legnicy:

Lokalne sklepiki i warzywniaki sprzedają tylko najpopularniejszy marketowy szajs, bo mają najtańsze hurtownie i pewną dystrybucję, nie muszą się starać. Tylko cena wynosi 150%.

Idę do Carrefoura, a tam:
OSM Kamienna Góra
Makarony Animak Kopcza
Makarony robione w Jaworze
Piwo z regionu
Dolnośląskie Młyny SA

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@rvva1: Do tego te patologiczne sprzedające. Byłem nad morzem to jakaś małolata (sprzedawczyni) puszczała vixę ze swojego telefonu + głośnika bluetooth. Same teksty o ruchaniu, pixach itp. Nie żeby mi to przeszkadzało, ale dla mnie trochę taka wiocha. Do tego jak się piosenka kończyła to szła na bok przełączyć a klient sklepu stał jak ch#j i czekał.
@rvva1: wejdziesz do sklepu osiedlowego, a przed tobą baba co się zastanawia czy 20dkg czy 25dkg tych cukierków, wymyśla, marudzi, a potem każe babie wybierać drobniaki z portmonetki. Następna twoja kolej, poproszę zimnego lecha. A baba na to: No ale lodówki nie działają, to po #!$%@? je #!$%@? mać mają AAAAAAAAAAAAAAAAAAA. Wychodzę idę do Żabki obok. Sklep osiedlowy umiera. Dobrze tak suce.jpg
@SOLDIER_OF_FROGTAN: O kurde widzę kłaniają się podstawy wiedzy o biznesie xD

1. Nie robisz normalnych zakupów w żabce, chyba że jesteś szaleńcem xD są rzeczy których zazwyczaj może zabraknąć.
2. Wyższa marża jest głównie dlatego że nie sprzedają w takich ilościach jak sklepy wielkopowierzchniowe
3. Główna zaletą ząbki jest czas i to że masz ja pod blokiem. Nie chcę iść 1 km i stać 20 minut w kolejce w biedronce by