Wpis z mikrobloga

#bron jak wyglądają przepisy z noszeniem załadowanej broni na codzien?
Konkretniej jakiegoś glocka na zezwolenie.
Znajomy mi mówi że nie można nosić nawet broni na którą ma się zezwolenie, a ja nie mogę znaleść na to przepisów
  • 36
@RedveKoronny: broń posiadaną na pozwolenie sportowe i do ochrony osobistej cywil może nosić w ukryciu w kaburze załadowaną bez problemu praktycznie wszędzie, wyjątkiem są: sąd, prokuratura, środki komunikacji publicznej (nie dotyczy ochrony osobistej), imprezy masowe, samoloty itp...

Na pozwolenie kolekcjonerskie możesz tylko przenosić, czyli broń w kaburze, magazynek w kieszeni.

Wszystko jest w ustawie i odpowiednich rozporządzeniach

Znajomy może i mówi prawdę ale na podstawie starych przepisów i nie załapał że
@RedveKoronny: na sportowe możesz nosić jak wyżej kolega opisał treści z UOBIA czyli broń musi być ukryta przenoszona przy ciele.Załadowana rozumiem z wpiętym magazynkiem i z wprowadzonym nabojem do komory-możes nosić i tyle. Wszystko rozbija się o teoretyczne przeznaczenie do jakiego celu zostało wydane pozwolenie. Jeszcze jedna rzecz-ustawa zabrania ale nie określa jakie sankcje grożą osobie która np jest kolekcjonerem i broń nosi czyli nomen omen i tak żadne konsekwencje nie
@RedveKoronny https://trybun.org.pl/2015/08/26/noszenie-broni-w-swietle-przepisow-ustawy-o-broni-i-amunicji/

§ 8. 1. Broń palną nosi się w kaburach lub futerałach.

2. Broń palną przeznaczoną do ochrony osobistej nosi się w sposób jak najmniej widoczny, w kaburze przylegającej do ciała.

3. Broń palną nieprzeznaczoną do ochrony osobistej, o ile jest to możliwe, ze względu na jej ilość i wielkość, nosi się w sposób określony w ust. 2.
@RedveKoronny: oczywiście. Ale pamiętaj że w naszym #!$%@? kraju użycie broni to ostateczność ale istnieje jeszcze coś takiego jak wykorzystanie broni. Jeśli chcesz mieć broń i tym bardziej ją nosić polecam najpierw zdobyć wiedzę teoretyczną,solidne podstawy.
Jeszcze jedna rzecz-ustawa zabrania ale nie określa jakie sankcje grożą osobie która np jest kolekcjonerem i broń nosi czyli nomen omen i tak żadne konsekwencje nie mogą zostać wyciągnięte ergo można nosić Elo.


@BelzebubK: niby nie ma sankcji karnych, ale zawsze się znajdzie jakiś nadgorliwiec, który będzie w tym widział przesłankę do odebrania pozwolenia, bo w końcu - naruszone zostały przepisy ustawy!
@RedveKoronny: jak mieszkasz w nieciekawej okolicy to zainwestuj w gaz i wygodne buty, ogarnij kardio żeby nue dostać zadyszki podczas #!$%@?. Trzeba wystrzelać tysiące pestek pod okiem kumatego instruktora żeby wyrobić odpowiedbie odruchy, pewność siebie i pamięć mięśniową bo inaczej w razie W odstrzelisz sobie pindola albo pieska pani Halince co przed sklepem tatre łoi na hejnał. I żadne historie obywatela pentratora, instruktora 69, pata z pedeefu i innych internetowych sprzedawców
@RedveKoronny: Ale broń jak sama nazwa wskazuje nie służy do obrony tylko do dziurawienia kartek papieru. Skąd to przekonanie że mając broń będziesz bezpieczny? Mam pozwolonko i nigdy do głowy mi nie przyszło łazić z kopytem po mieście bo to jest po prostu głupie. W dzisiejszych czasach najlepsza obrona to taktyczne #!$%@?. Jak mieszkasz w nieciekawej okolicy to pewnie cię kojarzą, jak im zaczniesz machać klamką pod nosem to kiedyś cie
@RedveKoronny: @RedveKoronny: noszenie broni jest fajne do momentu, aż nie uświadomisz sobie, że jest to bardzo niewygodne oraz wiąże się z ogromną odpowiedzialnością.
Nie mieszkamy w USA, a zgubienie broni wiąże się z dużymi konsekwencjami, nie mówiąc już o jej użyciu.
Jak już zaczniesz uczyć się strzelać, to zrozumiesz jak skomplikowana jest to czynność, oraz ile treningu wymaga utrzymanie umiejętności na poziomie, który pozwali ci nosić broń nie martwiąc się
inshallah - @RedveKoronny: @RedveKoronny: noszenie broni jest fajne do momentu, aż ni...

źródło: comment_16619344253sYDe3bEzk4yHmeUOIiv0b.jpg

Pobierz
@smarterMe: @inshallah: @Podstarzaly_Mandalorianin: źle się wyraziłem, bardziej przechodze przez nieciekawe okolice (np ul. warszawska w Katowicach, która jest częścią okolicznego trójkąta bermudzkiego, albo dzielnica zawodzie). Dodatkowo ostatnio właśnie na zawodziu, dość dotkliwie pobito mojego znajomego, i sobie zdałem sprawę że jednak nie zawsze jestem w bezpiecznym miejscu.

Dodatkowo, zacząłem teraz się martwić o moją dziewczynę. Ze względów medycznych, nie da rady za szybko #!$%@?ć, a jej nie zostawię przy
@RedveKoronny: No dobra, hipotetycznie ktoś chce cie okraść, wyciągasz klamkę i myślisz że niedoszły złodziej #!$%@?? Nic bardziej mylnego! Z trybu - chce kasy, przełączy się na tryb - walcze o życie, albo on albo ja. Wyrwie ci klamkę i cie odstrzeli. Nawet jeśli #!$%@? to następnym razem dostaniesz pałą od tyłu.
@smarterMe: to jak sobie wyobrażam taką sytuację, a jak by wyglądała w rzeczywistości pewnie by się diametralnie różniło, ale z drugiej strony, nie wiem czy gdzieś można ją zasymulować. Filmiki z USA pokazały też że po jednym strzale nie musi się poddać.

Z drugiej strony, jak dostanie gazem, to pewnie też mnie następnym razem zajdzie z pałą z tyłu
@smarterMe: wiem że najlepiej jest #!$%@?ć, ale jak napisałem, nie zawsze mogę #!$%@?ć :/
Znajomy mi wspomniał o noszeniu śrubokrętu zamiast noża (bo nie wzbudza podejrzeń), ale użycie czegoś takiego też będzie problematyczne
@RedveKoronny: jest coś takiego jak broń FX, używają tego firmy szkolące w strzelectwie obronnym żeby uświadomić jak to wygląda. I zazwyczaj wygląda to bardzo kiepsko dla obywatela penetratora czy innego tactikal ninja grej mena. Trochę po takich szkoleniach pochodziłem, wiele z nich jest ciekawa większość z nich to jednak sprzedaż marzeń.
@RedveKoronny: nie wiem czy wszystkie, ja parę razy miałem okazję wziąć udział w szkoleniu z takim sprzętem, miał on nam uświadomić jak to wygląda w rzeczywistości, gdzie jesteśmy ze swoim wyszkoleniem etc. Reality Based Protection np takie coś robi. Myślę że warto spytać firmy/instuktorów w swojej okolicy. Natomiast jak pisałem wcześniej, to są tysiące jeśli nie dziesiątki tysięcy złotych w amunicji i godzinach z instruktorem.