Wpis z mikrobloga

Mirki oglądałem Skodę Octavię rocznik 2019, 185kkm, TSI 1.5 150KM. W środku wszystko spoko no to mówię dobra jedziemy gość chce odpalić i zonk. Mówi dobra muszę po coś pójść. Poszedł po jakiś doładowywacz, nie wiem jak to się fachowo nazywa, podpiął pod akumulator i auto odpaliło. Czy to oznacza jakaś minę. Sprzedawca mówił że auto troszkę stało ale mimo wszystko chyba takie nowe auto nie powinno mieć problemu z odpalaniem.

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #samochody #skoda
  • 32
@marcinpodlas8: taki power bank do akumulatorów :D jak aku padł to podpinasz i odpalasz.

Dziwne, że rozładowany to ile on stał? I co lampkę w środku miał włączoną? Ciekawa historia ...

edit. mam gruza zapasowego w garażu i aku padł po około 6 miesiącach stania (grudzien-maj), więc ile ta skoda musiała stać?
taki power bank do akumulatorów :D jak aku padł to podpinasz i odpalasz


@de_fekacja: no coś takiego. Odpalarka chyba na to powiedział.

Nie mam pojęcia ile stała. Dziwne jak dla mnie. To może być jakaś mina że auto ma problemy z elektryką czy coś?
@marcinpodlas8: no to odnośnie problemu z odpalaniem: najpewniej sam rozładowany akumulator to nic wielkiego. Gorzej, że jazda próbna zaraz po odpaleniu ze startera ma malo sensu, bo sterowniki najpewniej potraciły błędy i adaptacje więc samochód bedzie się zachowywał inaczej po kilkudziesieciu kilometrach i paru dniach. Może nawet zacznie kangurować ( ͡ ͜ʖ ͡)
@marcinpodlas8 miałem ten silnik w Octavii też rocznik 2019, ogólnie naprawdę fajny silnik, bardzo oszczędny jak nauczysz się z niego korzystać odpowiednio. Duży przelot jak na taki rocznik, JA bym sprawdził od spodu zapocenia zwłaszcza skrzynia/ silnik, amortyzatory przód czy nie puściły bo była jebnieta seria w tym roczniku i napewno jak silnik chodzi na zimno, on jest na pasku ale specyficznie głośno pracują na zimno, później prawie wcale go nie słychać.
@mariusz_and: generalnie dzisiaj były wstępne oględziny. Sam się na samochodach za bardzo nie znam. Dlatego mam umówioną wizytę w ASO Skody żeby go przetrzepali porządnie. Samochód ogólnie niby poleasingowy i serwisowany w ASO. Biorę go z salonu renault zostawiony w rozliczeniu.
@citron Przecież 1.8 przed 2017 jest ok. Zły to on był ale w jakichś starych furach z 2010 roku. Z resztą 2.0 też jest jak najbardziej ok. Jeździ w golfach R, Audi s3 itp i ludzie chwalą.