Wpis z mikrobloga

@Grooveer: Widzę to już 10 raz na tagu, ale ten kolego to niech się wypowiada w tym temacie. Raz dawał termin wejścia wojsk białoruskich na Ukrainę do 24 h, a po trafieniu Moskwy opowiadał dyrdymały o zatopieniu drugiej dużej jednostki rosyjskiej, łącznie z tym czym ta jednostka została trafiona, co okazało się kłamstwem.

Dziwię się, że ten bajkopisarz zapraszany jest do #tvn24 #drugiesniadaniemistrzow

W mojej ocenie koleś kłamie jak z nut
@Grooveer: Kilku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zychowicz, za którym nie przepadam, ma ciekawych gości. Igor Janke, za którym też nie przepadam, ma też jakiś dobry wywiad. Bartosiaka też cenię, chociaż chyba ostatnio Instagram mu tylko w głowie. Czasami Podróż bez Paszportu w tym temacie. Czasami jet jakaś dobra debata w Polscacie, czy TVN 24. Czasami też utrafię coś na wp.pl, czy Interii. Dużo czerpię z TOK FM.
@Grooveer: To ja jako wykopowy ekspert zauważę 3 rzeczy:
- według danych wywiadowczych, wiele rosyjskich BG jest daleko od pełnego stanu (ponoć to często poziom 50%)
- jeśli miało dojść do ofensywy, to Ukraińcy na pewno starali się ukryć koncentrację wojsk
- tak naprawdę, nieważne ile mają wojsk, tylko ile wojsk są w stanie skutecznie zaopatrywać. Jeśli prawdą jest, że obecnie żadna z przepraw na Dnieprze nie działa, to tak naprawdę
Oczywiście Wolski może mieć rację,


@zobq: Ale o czym tu dyskutować? Dowództwo wojsk ukraińskich przekazuje że rozpoczęło ofensywę w rejonie Chersonia. Źródła rosyjskie które uznawane są za w miarę obiektywne i wiarygodne ją potwierdzają (Girkin, Grey Man od Wagnera).
Przez cały wczorajszy dzień i dzisiaj mamy pełno wizualnych dowodów na dużą liczbę ostrzałów rakietowych w rejonie Chersonia i Kachówki. Skala tych ukraińskich ataków rakietowych jest największa od początku wojny, czyli sytuacja
@Zeugma: No wiem co to znaczy. Czyli rosyjskie kanały wagnerowców i innych współpracują w niej że sztabem armii ukraińskiej? Tak mam to rozumieć? No bo one też piszą że Ukraińcy atakują w rejonie Chersonia.
@Thorkill: Ok, atakują. Nie wiemy jaka jest prawdziwa skala tych ataków, nie wiemy jakie odnoszą porażki/sukcesy, nic żeby się wypowiadać z jakimkolwiek autorytetem na temat tych działań. Ukraińcy mogą podkręcać atmosferę i wyolbrzymiać skalę, Girkin i reszta też pewnie nie wiedzą zbyt dużo. Jest to część wojny informacyjnej, nikt nie ma pełnego obrazu.

Każdy kto nie ma wtyki w ukraińskim sztabie ale wypowiada się jakby wiedział co się dzieje, kłamie. Jedyne
to wolskie "poczekamy, zobaczymy".


@Zeugma: No ale problem właśnie w tym ze Wolski twierdzi że żadnej ofensywy nie ma. Że to humbug. A pisze tak bo dzień wcześniej na tubie walnął tekst że tam atakują Rosjanie i Ukraińcy tam nic nie zrobią. Więc brnie dalej.