Wpis z mikrobloga

Czekam aż z piedestału, na który ich wywindowano spadną śmieszni "specjaliści IT". Jest to najbardziej awansiarska, nadęta i przewartościowana grupa społeczna w historii tego kraju. #!$%@?, to już chyba geszefciarze-dorobkiewicze z lat 90 co to szybko się wybili na handlu szajsem mieli mniejsze mniemanie o sobie niż rzesze tych komputerowych autystów powtarzających frazesy o tym jakimi to są tuzami logiki, podkreślam LOGIKI, bo tamci przynajmniej nie rościli sobie pretensji do bycia "nową inteligencją", tylko żyli na swój przaśny sposób.

Jak programiści mogą porównywać się do tak szanowanych zawodów jak lekarz, prawnik czy ratownik medyczny? Jaką wartość dostarczają do społeczeństwa? Połowa z nich pisze jakieś nikomu niepotrzebne apki mobilne czy programy z których nikt nie korzysta. Masakra.

#it #programowanie #polska #wykop #programista15k #programista25k #pracait #pracbaza
WykopekRoztropek69 - Czekam aż z piedestału, na który ich wywindowano spadną śmieszni...

źródło: comment_1661634637zBIU7oKbnLdYbscsP0qfy7.jpg

Pobierz
  • 22
@WykopekRoztropek69:

Rozwój nowych technologii nakręca rynek pracownika IT. Sam do niego należę ale muszę przyznać że to co się dzieje w ostatnich latach i jak zachowują się szczawiki świeżo po studiach albo i tylko po bootcampach to jest jakieś kuriozum.

No cóż - smutny przykład Ukrainy pokazuje co się dzieje kiedy zmienia się sytuacja i jakie zawody (a w zasadzie kwalifikacje) są przydatne w czasie kryzysu...
@Positano1: #!$%@?, co wy macie z tym crudami xD może nie pracuję w tej branży zbyt długo, ale nie widziałem żeby kogokolwiek głównym zajęciem było pisanie crudów. ba, nie widziałem żeby ktokolwiek u mnie w pracy je pisał. crudy to ty chyba widziałeś w jakimś kursie java spring albo na uczelni i powielasz głupoty xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Positano1: #!$%@?, co wy macie z tym crudami xD może nie pracuję w tej branży zbyt długo, ale nie widziałem żeby kogokolwiek głównym zajęciem było pisanie crudów. ba, nie widziałem żeby ktokolwiek u mnie w pracy je pisał. crudy to ty chyba widziałeś w jakimś kursie java spring albo na uczelni i powielasz głupoty xD

@ly000: na backendzie tego klepią w opór dla całych paneli administracyjnych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WykopekRoztropek69: w sumie beka ze wszystkich nadetych zjebow co mają się za elitę z racji wykonywanego zawodu xD albo z biznesmenów co porównują się do pracowników fizycznych i lansującym się A8 czy M5 myśląc, że złapali Boga za nogi podczas gdy prawdziwi wyjadacze kupują właśnie drugi samolot i nie potrzebują się nim chwalić bo nie mają niczego do zyskania na podziwie wśród biedoty
na backendzie tego klepią w opór dla całych paneli administracyjnych


@ManamanaTuriruriru: Jak to panel administracyjny dla TODO listy z kursa na YT to rzeczywiście pewnie będzie to CRUD.
W każdym troszkę bardziej skomplikowanym przypadku i w panelu adminstracyjnym będą do zaimplementowania procesy biznesowe odbiegające od tego mitycznego CRUDa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@some_ONE: a crud z definicji nie może posiadać logiki? Wszystko to crudy, tylko niektóre są prostsze bo jest to jedna akcja a niektóre bardziej złożone bo operują na kilku modelach/klasach (jeśli mówimy tu o orm). Ty mówisz o takich typowo operujących na jednym modelu - i takie też znajdziesz przy dodawaniu np. grup, użytkowników, wpisów na blogu czy jakiś markerów. Bez znaczenia jaka by to aplikacja nie była - zawsze znajdą
a crud z definicji nie może posiadać logiki?


@ManamanaTuriruriru: Może i ja twierdzę, że 99% tych mitycznych crudów posiada logikę, bo nie zdażyło mi się jeszcze spotkać cruda bez jakiejkolwiek logiki (poza tutorialami na YT).

Nie wiem jaki był komentarz do którego się wcześniej odnosiliście, ale zazwyczaj spotykam się z pojęciem klepacza CRUDów w negatywnym znaczeniu, gdzie nie ma żadnej logiki i z podejściem typu jeden model w bazie i to