Wpis z mikrobloga

Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Drugi news / 26.08.2022

Wydawnictwo Zysk i S-ka zapowiada ilustrowany przewodnik po rodzie Targaryenów. "Panowanie Smoka. Ilustrowana historia dynastii Targaryenów. Tom 1" autorstwa George R. R. Martina, Elio M. Garcii Jr. i Lindy Antonsson trafi na sklepowe półki 18 października 2022 roku. Książka z ponad 150 nowymi ilustracjami zostanie wydana na wzór "Świata Lodu i Ognia" i ma bardziej encyklopedyczne podejście w przeciwieństwie do kronikarskiego "Ognia i krwi". Wydanie w twardej oprawie z obwolutą zawiera 352 strony, w cenie detalicznej 89,90 zł. Poniżej okładka i krótko o treści.

Ten piękny wizualnie przewodnik – zawierający ponad sto pięćdziesiąt kolorowych ilustracji – stanowi znakomite wprowadzenie do historii dynastii Targaryenów, sławnej rodziny stojącej w centrum nowego serialu HBO Ród smoka, prequela Gry o tron.

Członkowie tej dynastii przez stulecia zasiadali na Żelaznym Tronie Westeros, podczas gdy ich smoki władały niebem. Historia jedynej rodziny smoczych lordów, która przetrwała Zagładę Valyrii, jest pełna politycznych intryg, zdrad oraz czynów zarówno szlachetnych, jak i podłych. Panowanie smoka opowiada pierwszą część ich dziejów, od podboju Westeros przez Aegona Targaryena aż po osławiony Taniec Smoków, krwawą wojnę domową, która omal nie położyła na dobre kresu rządom Targaryenów.

Ta wyjątkowa publikacja zawiera bardzo wiele zupełnie nowych ilustracji przedstawiających Targaryenów oraz ich smoki i może zainteresować zarówno fanów wiedzących bardzo dużo o Westeros, jak i tych, którzy po raz pierwszy spotkali się z nimi w nowym serialu HBO Ród smoka. Panowanie smoka jest najlepszym przewodnikiem dla wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się więcej o najpotężniejszej rodzinie Siedmiu Królestw.


#ksiazkiwhoresbane'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
#ksiazki #czytajzwykopem #zyskiska #fantasy #georgerrmartin #targaryen #asoiaf #plio #houseofthedragon #rodsmoka
Pobierz Whoresbane - Newsy książkowe od Whoresbane'a!

Drugi news / 26.08.2022

Wydawnict...
źródło: comment_1661497752wY1yWyrXCgrRjHY0BTNNFm.jpg
  • 6