Wpis z mikrobloga

Jacy wg was deweloperzy z Warszawy i okolic sa godni polecenia? Bo z tego co widze to lista jest spora https://oceniamydeweloperow.pl/indeks-deweloperow/
Bo przegladam sobie mieszkania na razie na rynku wtornym, ale nie ma ciekawego i tak naprawde jak widze cene starej plyty po 11-13k to juz chyba wole doplacic do nowego mieszkania.
Nie wyobrazam sobie, ze jak skoncze splacac kredyt za te 20-25 lat, zeby mieszkanie mialo ponad pol wieku i bylo starsze ode mnie, a jednak chcialbym zeby na emeryture miec jakies zabezpieczenie albo oddac dzieciom, niech sie nie mecza jak ja xd

Aktualnie mieszkam w kilkunastoletniej inwestycji JW i nie narzekam(wyciszenie tez jest w miare ok - wiadomo jak ktos walnie basem to slychac, ale rozmow i wizyt w kiblu nie slysze xd), tak samo dobre zdanie slyszalem nt dom development, ale na tym moja wiedza sie konczy

#nieruchomosci #warszawa #rynekpierwotny #mieszkaniedeweloperskie
  • 15
  • Odpowiedz
@eehhh: ja kupiłem od victorii dom trzy lata temu i generalnie wszystko się trzyma kupy poza tym że wcisnęli swojego zarządcę ale to kwestia czasu żeby się go pozbyć. Standard lepszy niż na wymienionej przez ciebie stronie.
  • Odpowiedz
@arbofi: wlasnie zrezygnowalem z robyga xd kusili mnie jakas super oferta na chrzanowie


@eehhh: Prawidlowo, pozniej nawet nie chca sie pojawic na miejscu, zeby zweryfikowac usterke z rekojmi
  • Odpowiedz
@justkilling: a tego to nie wiem i pewnie nikt nie zna trwalosci wielkiej plyty - zakladam, ze nowe mieszkanie wybudowane przez sprawdzonego dewelopera przetrwa wiecej niz 40-50 letnia wielka plyta
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@eehhh: ale w sumie skąd to wiesz? Dowiemy się za 40-50 lat. A o rozbiórkach masowych wielkiej płyty jakoś nie słychać.

Nie ma dobrego developera, każdy leci w ciula w ten czy inny sposób. Jak nie na wykonaniu,to na gruntach, na przekazaniu zarządzania, ma czymś musi, bo inaczej bańka nie będzie się powiększać ;)
  • Odpowiedz
@eehhh: Ciężko wskazać dobrego lub złego dewelopera. Bardziej trzeba patrzeć na konkretne inwestycje. W jednym miejscu potrafią zrobić dobrze i sensownie a w innym postawią totalny gniot. U dużych deweloperów zazwyczaj jest tak, że mają wielkie inwestycje podzielone na kilka etapów. Jeżeli już poprzednie etapy zostały oddane, to można sobie poczytać na grupach FB danych osiedli lub profilach inspektorów do odbiorów mieszkań opinie. Z reguły nie powinno być większych odstępstw przed
  • Odpowiedz
@Adi-Mat ekipy między etapami mogą byc różne a różnice w standardzie wykończenia kolejnych etapów kolosalne. Pierwszy etap pokazowy a kolejne spartaczone lub robione dużo taniej ale kupowane na fejmie pierwszego etapu bo inwestycja miala same pozytywne opinie. Tak robi m.in. atal i archicom
  • Odpowiedz