Wpis z mikrobloga

Nie oszukujmy się, sytuacja na rynku jest poważna. Ceny mieszkań rosną, deweloperzy bankrutują, większość mieszkań we Wrocławiu sprzedaje się za gotówkę, czy to znaczy, że zaraz jebnie i czeka nas powrót do 2008r?

Nie, bo to artykuł z 2017r. xD

Niektórzy po prostu żyją nieustannym wieszczeniem krachu. ¯\_(ツ)_/¯

https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,22660567,sytuacja-na-rynku-mieszkaniowym-powoli-nabrzmiewa-do-takiej.html

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kredythipoteczny #ekonomia #gospodarka
Pobierz
źródło: comment_1661362782jHbNgSAZb1zmWLJRVvZcAt.jpg
  • 14
ceny energii rosną


@wzdryngiwacz: właśnie dlatego, bo przez to ludzie mają mniej pieniędzy, pomijając główną przyczynę, a więc wysokie stopy procentowe, przez które na rynek mieszkaniowy trafi w tym roku 10-20 mld złotych, zamiast 60-80 mld złotych jak w ostatnich trzech latach
@wzdryngiwacz: tylko po co materiały budowlane do już wybudowanych mieszkań? Liczba ogłoszeń na otodom zwiększyła się od początku roku o 30%, a to dopiero początek. Jak będziesz chciał sprzedać mieszkanie, to będziesz musiał zejść z ceny, bo banki przestały pompować w rynek dziesiątki miliardów złotych rękami gołodupców na minimalnej, zostali tylko gotówkowicze, a i tych jest mniej niż przed laty, bo w swoje biznesy muszą ładować więcej kasy chociażby w drogą
@PandaCKratka: Dziekoński nurkuje coraz bardziej desperacko. Łamie już dogmat Czerniaka "nie podawać procentowej wartości spadków/wzrostów". xD A jeszcze to spamowanie swoim blogiem... Typ ma taką strategię, że komentuje pod postem kogoś z lepszymi zasięgami, a potem w polemikę wplata takie niby luźne "pisałem o tym na swoim blogu... zapraszam do przeczytania notki na..." Strasznie nachalne to jest. Jak coś ma do powiedzenia to niech pisze wprost w tych 160 znakach, albo
Pobierz
źródło: comment_1661364803sK2wzGwFV4VmX8RZX88gg5.jpg
O kolejny bordo.

Jak będziesz chciał sprzedać mieszkanie, to będziesz musiał zejść z ceny


Nie. Wystarczy poczekać. I to ty będziesz musiał zaakceptować wyższą cenę. xD Albo oczywiście tkwić na coraz droższym wynajmie. Jak dla mnie spoko.

Wiesz co się działo na rynku pierwotnym w latach 2010-2014? Oddawano znacznie mniej mieszkań do użytku niż przed kryzysem, a mimo to ceny mieszkań spadały.


Ta, spadały. Na zadupiach i w gównolokacjach. Dobre dzielnicy dużych
@pastaowujkufoliarzu: haha, zobaczymy jak długo wytrzymasz przy recesji i wysokich stopach procentowych przez przynajmniej dwa lata, a PiS dodatkowo prawdopodobnie przegra wybory, więc na niskie stópki w prosperity nie licz. It's over dla flipera, pośrednika i dewelopera, będę tańczył na waszych grobach XDDD
@pastaowujkufoliarzu: Ja tam bym nie był takim optymistą, że ceny mieszkań się będą trzymać. Przykład z wczoraj mam najlepszy. Kobieta 3 miesiące temu pisała zapytanie do jednego dewelopera w sprawie lokalu w Warszawie, w zasadzie głównie z ciekawości. Wczoraj dzwoni pani od developera, czy nie jesteśmy zainteresowani, bo mają obniżkę cen. Wycenili się o 10% mniej niż pierwotnie.