Wpis z mikrobloga

Jak ja gardzę tymi wszystkimi pośrednikami nieruchomości. Z jakiej paki mam płacić 2k za to, że ktoś będzie sobie stać przy właścicielu w momencie podpisywania umowy? XD

Niecałe 2 lata temu wynajmowałem mieszkanie przez ogłoszenie z olx. Jak przyjechałem na miejsce, była właścicielka i owa AGENTKA. Finalnie wyglądało to tak, że do mieszkania wszedłem sam, a zaprezentowała mi je dziewczyna, która tam mieszkała jeszcze kilka dni XD Agentka się tylko uśmiechała. Finalnie zdecydowałem się od razu i zapłaciłem 1500 zł za jej uśmiech.

Teraz szukam mieszkania w dużym mieście i omijam tych krwiopijców szerokim łukiem. Ich prowizje niszczą rynek, a oni mi nie są do niczego potrzebni.

#nieruchomosci #pieniadze #trojmiasto
S.....y - Jak ja gardzę tymi wszystkimi pośrednikami nieruchomości. Z jakiej paki mam...

źródło: comment_16613393524b12ffCAL167PJnt41JqFB.jpg

Pobierz
  • 48
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Sok_Mandarynkowy: Nam pośrednik kłamał w żywe oczy odnośnie funduszu remontowego i planowanych rekontów, wysłał nam nieaktualny zestaw opłac od zarządcy, a cenę negocjowaliśmy i tak sami. U notariusza robił taką żenadę że miałam ochotę sprzedać my lepe na twarz. Zapłacilismy mu 4k mimo, że nie miliśmy umowy i moglismy mu kazać #!$%@?ć.
@Sok_Mandarynkowy: jakiś czas temu szukałem mieszkania i pokazywał mi jakiś studenciak wyżelowany. Jakieś umowy przedwstępne. Trochę nakłamane bo jednak wychodzi ze basen w budynku jest ale trzeba płacić dodatkowo itp itd. A potem jeszcze sobie policzył, że 3k za pośrednictwo do niego.
Ile #!$%@?? Ja tam szukałem mieszkania na rok tylko a tu jeden miesiąc ekstra typowi mam zapłacić x #!$%@? D
Jakby to było wliczone w koszty najmu i jasno
@Sok_Mandarynkowy: Rzadko kiedy pośrednik jest wart jakichkolwiek pieniędzy. Odpowiednia osoba może kasuje prowizję, ale potrafi całą papierologię załawić, w ramach pełnomocnictwa załatwić wszystko w urzędach, sądach i wszędzie indziej. W takiej sytuacji to się podpisuje papier, wchodzi za 2-3 dni i ma komplet dokumentów na stole. No ale takich ludzi to ze świecą szukać, pomimo że technicznie pośrednik powinien być od tego jak dupa od srania ¯\_(ツ)_/¯
@Sok_Mandarynkowy
@dr_Batman
@Roman_
@NyanNyan Bo przez ostatnie lata na rynku nieruchomości był taki boom, że kto żyw zostawał "pośrednikiem". Bez żadnego wykształcenia, przygotowania, niczego. Nawet większość flipperów miała pośredników, żeby im ogarniali telefony, spotkania i takie tam. Prawda taka, że taki "pośrednik" był często de facto sekretarką jednego albo kilku flipperów. Ale myślę, że najbliższe miesiące zweryfikują pośredników i "pośredników".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@Sok_Mandarynkowy: kurde pamiętam jak kilka lat temu szukaliśmy z chłopem mieszkania na wynajem z dwoma kotami. Przy którymś pytamy pośrednika czy właściciel zgadza się na zwierzęta, bo jesteśmy z kotami - yyy w sumie nie wie, ale przecież właściciel nawet nie musi wiedzieć, przecież i tak do mieszkania nie przychodzi XD nie no, spoko. Zarówno z szukania chaty do wynajmu i kupna najbardziej zapamiętałam ich grupową niekompetencję i brak umiejętności odpowiedzenia
@Sok_Mandarynkowy: Kiedy pierwszy raz przyjechaliśmy oglądać działkę wystawioną przez agencję (która później kupiliśmy) to pani A G E N T K A pokazywała nie tę działkę, która była w ofercie (po prostu randomowa działka, nawet nie obok, a dwie czy trzy działki obok). Na szczęście przeanalizowaliśmy to w GeoPortalu przed pojechaniem tam, nawet ze zdjęć można było wywnioskować, ze to nie ta działka, ale laska sie upierała do końca, ze to