Wpis z mikrobloga

@pytanie_o_uber: Karaś to gość, który wybrał sobie dyscyplinę sportową, której nikt na świecie nie uprawia. Nabija fejm, że jest najlepszy na świecie w dyscyplinie, którą trenuje może 20 osób? Na normalnym dystansie ironman był przeciętniakiem, tak samo na olimpijskim triathlonie.
To tak jakby bokser wybrał sobie dystans walki na 40 rund zamiast na 12.
Nie wspominając, że nikt ich tam na doping nie testuje w przeciwieństwie do olimpijskiego triathlonu.
  • Odpowiedz
@ptr55: ponoć rk i kostera zadzwonili do siebie i sobie wyjaśnili wszystko dlatego wszystko zostało wyczyszczone. Tak czy inaczej szambo wybiło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@quiksilver: Kostera mógł jeszcze dorzucić, że rok temu zrobił to samo, zamiast dostosować prędkość do warunków to się #!$%@?ł z trasy rowerem i nie ukończył ¯\_(ツ)_/¯ teraz to samo, 3 tygodnie po operacji, ale to Kostera jest debilem, nie dzban który się nie uczy na swoich błędach
  • Odpowiedz
@Eliasz5000: owszem. Ale mimo to ego miał #!$%@? w kosmos. I nie chodzi mi tu o słynną konferencję gdzie słusznie #!$%@?ł dziennikarzy, że mają jakiekolwiek wymagania od sportowców w tym kraju z kartonu. Ale o jego zachowanie na kortach, w stosunku do sędziów, kibiców, czasem przeciwników, a czasami bezpodstawnie w stosunku do dziennikarzy.

Karaś prezentuje podobne ego, które też zdaje się wyprzedzać osiągnięcia.

Można powiedzieć, że sportowiec nie musi się umieć
  • Odpowiedz
by wykręcił świetny wynik


@rydzo: by wykręcił gdyby ukończył, #!$%@? tempo to każdy potrafi, wytrwać do końca to już jest prawdziwy sport. Też mogę pobiec w maratonie i przez 20 km #!$%@?ć takie tempo że buty pogubie i zrezygnuje i na fejsbuku bym gadał "jestem najlepszy bo na połowie dystansu zostawiłem wszystkich w tyle".
  • Odpowiedz
@zmasowanyatak: ale co ty porownujesz? On miał skończone niemal 2/3 dystansu patrzac czasowo. I taka prawda, że jakby szedł dalej na piechotę to by pewnie wygrał. On nadal kręcił km poniżej 7:00 przed tym jak zakończył udział. To chyba nie jest tempo, które świadczy, że całkowicie siadł. Po prostu problemy fizyczne i tyle. I nie od tempa.

Najpierw zrób to dobre tempo na 20km i pogadamy. Karaś 1800km przejechał w średnim
  • Odpowiedz
Najpierw zrób to dobre tempo na 20km


@rydzo: ok.
Czy ja napisałem że karaś to #!$%@? lub słabiak? No nie. Jest rekordzistą i kozakiem. Jednocześnie jest burakiem i dzbanem który po wyścigu którego nie ukończył #!$%@? jakby go wygrał o pobił wszelkie rekordy. Można zadać pytanie czy gdyby tak nie cisnął to by ukończył wyścig. Tak czy owak oceniając finalnie jego występ to go nie ukończył i to że przez 3/4
  • Odpowiedz
@rydzo: kajaki i skoki są dyscypliną olimpijską mimo wszystko. To jest jakiś dziwny rodzaj triathlonu.
Co do testów na doping. Na pewno nie ma tam testów olimpijskich i systemu ADAMS, inne testowanie wiele warte nie jest.
  • Odpowiedz
@marian9131: na tej samej zasadzie można marudzić po co jest maraton skoro są biegi 5k i 10k? Nie mówiąc o całej liście na średnim dystansie. Triathlon uprawia dużo więcej ludzi niż skoki czy kajaki. Masz regularne mistrzostwa w wielokrotnych IM. Sami zawodnicy tego nie organizują.
  • Odpowiedz
igrzyskach


@marian9131: no to teraz spójrz na to tak: większość maratończyków czy w ogóle biegaczy na dłuższe dystanse bez pomocy państwa w postaci różnych związków sportowych itp to IO by oglądała w TV jedynie. Tamci thriatloniści utrzymują się sami, głównie z kasy sponsorów itp. Przy czym Karaś ma lepszą rozpoznawalność, kasę itp niż najlepszy Polak w pojedynczym IM. A zatem gdzie jest większe zainteresowanie? Przecież rozpoznawalnośc najlepszego polskiego maratończyka czy łucznika
  • Odpowiedz